- Nozare.info - https://www.nozare.info -

Apdraudētas arī ASV un Ķīnas attiecības

Atsaucoties uz ASV prezidenta Donalda Trampa doto rīkojumu izvērtēt Ķīnas starptautiskās tirdzniecības praksi, Pekina brīdina, ka tā neklusēs, ja Savienotās Valstis spers soļus, kas kaitēs abu valstu savstarpējai tirdzniecībai.

“Mēs aizstāvēsim piemirstos amerikāņus, kurus globālās tirdzniecības sistēma pametusi novārtā,” uzsvēra Tramps.

Šobrīd izskatās, ka Tramps ir agrāk tik ļoti cietis no apvainojumiem, ka tagad viņš cenšas sevi ielikt kā tautas glābēju pilnīgi visos jautājumos. Tikai cik tālu viņš ir gatavs iet? Un vai tomēr viņš šādi savu tautu neapdraud vēl vairāk?

Ķīna izsaka bažas par iespējamo ASV protekcionismu, kas „noteikti kaitēs abpusējām tirdzniecības attiecībām”. Pekina „noteikti īstenos piemērotus pasākumus, lai apņēmīgi aizstāvētu Ķīnas likumīgās tiesības un intereses”.

Kā ziņots, Tramps parakstīja rīkojumu ASV tirdzniecības pārstāvim Robertam Laithaizeram izvērtēt, vai Ķīnas tirdzniecības politika nekaitē amerikāņu investoriem un uzņēmumiem, lai nepieciešamības gadījumā varētu ķerties pie sankcijām.

Baltā nama saimnieks uzsvēra, ka Vašingtona vairs neizliksies neredzam ASV rūpniecisko noslēpumu „zādzības”, ko pieļauj Ķīna, tādējādi apdraudot amerikāņu darbavietas.

Kā bērns, kas netiek pie konfektes…šāds lēmums, visticamāk, ir tikai tāpēc, ka viņaprāt Pekina nav tik paklausīga un neiesaistās Ziemeļkorejas savaldīšanā, kā viņš vēlētos.

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ [1]