autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Viltus tvitera kontu mēģina izmantot Lemberga kriminālprocesā

Valsts drošības komitejas apakšpulkveža, tagad uzņēmēja Vladimira Komogorceva pratināšanas t. s. Lemberga prāvā otrā diena sākās ar milzu kaislībām, kam par iemeslu bija pavisam moderna lieta – kāds ieraksts sociālajos tīklos.

V. Komogorcevs saērcināts vērsās pret A. Lembergu ar pārmetumiem par komentāriem sociālajā vietnē Twitter, kur zem Aivara Lemberga vārda esot parādījies ieraksts, ka VDK apakšpulkvedi nopirkuši sorosieši. Pats A. Lembergs tūlīt cieti iebilda: «Es tādus komentārus neesmu rakstījis.» Tomēr apakšpulkveža emocijas nerima, un viņš paziņoja, ka tagad vēlas krimināllietai pievienot vairākus dokumentus. Tiesa nodeva dokumentus aplūkošanai prokuroriem, kuri paziņoja, ka tie attiecas nevis uz tiesā izskatāmo, bet gan uz citu – vēl prokuratūrā izmeklēšanā esošu krimināllietu. Viņi skubināja V. Komogorcevu iesniegt dokumentus prokuroriem, nevis tiesai, raksta NRA.LV.

Aizstāvība pauda viedokli, ka, pirms lemt par dokumentu pievienošanu izskatāmajai krimināllietai, būtu lietderīgi uzklausīt dokumentu iesniedzēja skaidrojumu, no kurienes tie ir un kādēļ tiek iesniegti. Tomēr tiesa atbalstīja prokuroru viedokli un atdeva dokumentus V. Komogorcevam.

Pēc tiesas, pārbaudot Twitter ierakstus, Neatkarīgā atrada vairākus kontus, par kuru autoriem minēta persona ar vārdu Aivars Lembergs. Viens no tiem nepārprotami ir pats Ventspils mērs, kurā viņš informē par notikumiem Ventspilī, pašvaldībā un komentē dažādus notikumus. Savukārt pavisam nesen – 5. augustā – atvērts konts, kura saturs nepārprotami ir līdzīgs tām muļķībām, kuras pret Ventspils mēru savulaik vērsa nodibinājums Pilsētai un pasaulei.

Šajā kontā tiešām atrodams VDK apakšpulkvedi aizvainojošais ieraksts «Komogorcevs ir sorosiešu nopirkts». Šajā kontā citu starpā atrodami arī ieraksti, kurus nekādi nav varējis rakstīt Ventspils mērs.

Neatkarīgā tomēr pārjautāja A. Lembergam, vai tas gadījumā nav viņa tviterkonts un vai epizode ar V. Komogorcevu ir nejaušība. Ventspils mērs apstiprināja, ka šis ir Viltuslemberga tvitera konts un, viņaprāt, nekāda nejaušība tā nav. Šo kontu izveidojušas personas, kuras «pasūtīja un finansē kriminālprocesus pret mani. Tas ir gājiens, lai uzkacinātu liecinieku pret mani, kurš, šādi iespaidots, tad tiesā naida pilns runā par Ventspils bandu». A. Lembergs piekrita, ka viltus tvitera konta radītāji ir pareizi izskaitļojuši V. Komogorceva rakstura īpašības, kuras ļoti labi bija redzamas arī pratināšanas laikā. V. Komogorcevs viegli aizsvilās, tiklīdz viņam likās, ka pratinātāji vēršas pret viņu. Tāpat viņš nemaz neslēpa, ka ilgi atceras dažādus pāridarījumus, piemēram, par kādu senu parādu pat sakot: «nomiršu, bet neaizmirsīšu».

Epizodē ar Viltuslemberga tvitera kontu ir vēl dažas būtiskas nianses. Nepārprotami ir bijis kāds kūdītājs, kurš VDK apakšpulkvedim parādījis konkrēto ierakstu, jo pats V. Komogorcevs nenodarbojas ar rakstīšanu tviterī. Acīmredzot informēti, ka gaidāma izrāde, uz V. Komogorceva pratināšanas nobeigumu pēkšņi ieradās vairāki žurnālisti, kuri vai nu nekad nav apmeklējuši ļoti sarežģītās krimināllietas iztiesāšanu, vai arī trīsarpus gadu laikā ir pabijuši šajā tiesas procesā tikai dažas reizes.

Pratināšanas gaitā V. Komogorceva emocijas tomēr pierima. Atbildot uz aizstāvības jautājumiem, viņš neslēpa, ka nekad nav piedalījies Ventspils domes, tās komiteju, arī brīvostas valdes sēdēs. Viņš nav piedalījies arī uzņēmumu sēdēs, kurās būtu piedalījies arī A. Lembergs. Šādas atbildes radīja pretrunu ar viņa iepriekš sniegtajām liecībām, jo loģiski rada jautājumu – no kurienes viņam zināms, ka Ventspilī visus lēmumus ietekmējis A. Lembergs.

Līdzīga pretruna radās, kad aizstāvība mēģināja noskaidrot par 20% Ventspils naftas akciju, kas esot bijušas paredzētas politiķiem. A. Lembergs mēģināja precizēt, kas tas par seifu, kurā šīs akcijas esot glabājušās, un konkrēti kuram politiķim šīs akcijas nodotas. Tiesa, pēc prokuroru iniciatīvas, šos konkretizējošos jautājumus neļāva uzdot.

Pievienot komentāru