autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Vaškevičs par to, kas un kāpēc viņu cenšas «novākt»

«Kādi noziedznieki būs lūguši atbalstu politiķu aprindās. Savukārt politiķi, kam ir sakari un ietekme KNAB, būs lūguši pastrādāt pie mana jautājuma. KNAB savukārt, piesaistot vēl arī SAB un, iespējams, vēl kādas struktūras, strādā ar mērķi mani iesēdināt – lai gan nav, par ko, tiek mēģināts izdomāt kaut ko,» tā īsi pirms savas aizturēšanas intervijā «Neatkarīgajai» klāstījis Finanšu ministrijas (FM) Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora vietnieks Vladimirs Vaškevičs.

«Vairāk nekā četrus gadus KNAB cenšas pret mani kaut ko atrast, es nepārtraukti tiku izsekots, manas telefona sarunas noklausījās. Un arī pašlaik es tieku novērots – dažkārt pamanu automašīnas, kas man seko. Esmu rakstījis iesniegumus, bet nekādas reakcijas nav bijis,»  saka Vaškevičs, raksta Apollo.lv.

Vaškevičs apgalvo, ka kamēr KNAB vadīja Aleksejs Loskutovs, esot darbojusies viena viņa apmelošanas shēma – pasūtījuma raidījumi televīzijā un tāda paša satura raksti avīzē. «Ko tikai man nav šuvuši klāt – ka es esot lobējis olu fabriku, ka es esot saistīts ar spirta kontrabandas piesegšanu,» apgalvo Vaškevičs.

«Visa sviedrainā daudzu gadu darba rezultāts ir lieta par maniem pirkumiem ar kredītkarti. Tā pašlaik atrodas tiesā, izskatīšanas stadijā. Prokuratūra ļoti ilgi nebija gatava lietas izskatīšanai, tāpēc, ka laikam ir grūti strādāt ar lietu, kas ir falsificēta,» teic Vaškevičs. Patiesībā šī krimināllieta esot bijusi vajadzīga pielaides valsts noslēpumam atņemšanai, jo esot brīnišķīga iespēja atņemt amatpersonai pielaidi, ja pret to sākta kriminālvajāšana, kā tas noteikts nosacījumos par pielaidēm. «Šī lieta tika uzcepta ātri, nevērtējot nekādus pierādījumus, nenopratinot lieciniekus. Jo mērķis jau nav panākt manu notiesāšanu šajā lietā. KNAB darbinieki labi zina, ka beigu galā nekas nesanāks. Taču viņiem nav svarīgi, vai seksa rezultātā būs bērns, viņiem ir svarīgi, lai ir patīkamais process. Šā procesa rezultātā tad ir iespēja panākt, lai mani atlaiž no darba,»saka Vaškevičs.

«Tā ir absolūta nekrietnība, ko veic Juta Strīķe un viņas aprindas – manuprāt, tie ir vilkači ar uzplečiem, personas, kas izmanto savu represīvo varu, korupcijas apkarošanas karogu un sabiedrības uzticības kredītu, lai strādātu tumšus darbus, izmantotu savu amata stāvokli un valsts resursus, lai nepamatoti vērstos pret valsts amatpersonām, terorizētu tās. Attiecībā pret mani šos resursus un stāvokli viņi ir izmantojuši daudzu gadu garumā, nežēlojot tam valsts naudu,» apgalvo Vaškevičs.

Vaškevičs uzskata, ka negodīgie tiesībaizsardzības iestāžu darbinieki lieliski prot izmantot dažādos caurumus Latvijas likumos: «Tiek taisīts tā sauktais avota ziņojums, kas ir slepens. Pēc tam šis ziņojums kopā ar citu fona informāciju, dažkārt ļoti nekonkrētu, tiek izmantots, lai uzsāktu operatīvās izstrādes lietu. Tas savukārt dod iespēju veikt slēpto novērošanu, noklausīšanos.»

Vaškevičs spriež, ka to visu apmaksājis uzņēmējs Raimonds Štālbergs, kas savulaik esot Vaškeviča bijušajai sievai Inārai Vilkastei prasījis pusmiljonu, ar solījumu par šo naudu «sakārtot» lietas KNAB un viscaur citur.  Vilkaste esot atteikusies, un tas esot viens no iemesliem. Otrs iemesls esot viņa «profesionālā darbība». «Kopš 2004. gada manā vadībā tika izveidotas divas iestādes – Muitas kriminālpārvalde un Finanšu policija –, kas pašlaik veiksmīgi cīnās gan pret narkotiku kontrabandu, gan pret ekonomiskajiem noziegumiem. Reorganizācija tika pabeigta 2007. gadā, tika izveidotas izmeklēšanas iestādes, kas atbilst Rietumu standartiem. Ar šo laiku tad sakrīt arī tas, ka sākās iepriekš nepieredzēta dažādu kontrabandas un netīrās naudas atmazgāšanas shēmu atmaskošana. Tas savukārt varēja nepatikt dažādām noziedzīgām grupām, kam Latvija iepriekš bija viegls ceļš uz lielu peļņu.»

Vaškevičs norāda, ka atentātu ar automašīnas spridzināšanu pret viņu esot rīkojis kāds, kuram «bija sakari tiesībsargājošajās iestādēs. Iespējams arī SAB.»

«Man pagaidām nav līdz galam skaidrs, kāda ir drošības iestāžu saistība ar manu slepkavības mēģinājumu un citām aktivitātēm pret mani. Mēģinājumu mani atlaist no darba es vērtēju kā vēršanos pret manu drošību – tas ir mēģinājums mani iznīcināt morāli un fiziski,» tā Vaškevičs.

Autors: Apollo.lv

Pievienot komentāru