autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Varētu celties taksometru pakalpojumu cenas

Pēc taksometru nozares pārstāvju viedokļa, jauni likumi paaugstinās tirgus caurredzamību un uzlabos Latvijas taksometru reputāciju, palielinās pārvadājumu pakalpojumu pieprasījumu, bet dažos taksometru uzņēmumos var izsaukt cenu palielināšanos.

Šogad valdība pieņēma vairākus likumus, kas tajā vai citā pakāpē ietekmēs taksometru nozari. No 2011.gada 01.janvāra stājās spēkā likumdošanas akts par obligāto čeka izsniegšanu pie taksometra pakalpojumu sniegšanas. Savukārt, no februāra stājās spēkā likumdošanas akts par obligāto D tarifa piemērošanu pie brauciena vērtības aprēķina. Abi jauninājumi virzīti uz klientu aizsardzību un taksometru tirgus caurredzamības paaugstināšanu.

“Šis ir ļoti pozitīvs jaunums taksometru nozarei, – uzskata Latvijas Vieglo Taksometru Nozares Darba Devēju Organizācijas priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Ignatjevs. – Līdz šo likumu pieņemšanai Latvijā taksometru pakalpojumus sniedza apmēram 1000 mašīnas, kuras nebija aprīkotas ar čeku izsniegšanas iekārtām. Diemžēl dažas kompānijas, izmantojot neskaidro cenu veidošanu, varēja maldināt patērētāju, nodarbojoties, pēc būtības, ar apkrāpšanu. Rezultātā izveidojās ne tā labākā reputācija par taksistiem kopumā, gan iedzīvotāju vidū, gan arī tūristu vidū. Tagad, jebkurš pasažieris čekā iegūs pilnu informāciju par braucienu: laiku, kilometriem, tarifu un taksometra numuru. Tas ļaus pasažieriem novērtēt izmantojamā tarifa pamatotību un taksista godīgumu. Nozare tiecas uz taksometru pakalpojumu kvalitātes un drošības paaugstināšan”.

Tāpat taksometru pārvadājumu tirgu var ietekmēt obligātā nodokļa uz dienesta automobiļiem ieviešana un ik gada transporta nodokļa aprēķina sistēmas izmaiņa. Šie jauninājumi paaugstinās izdevumus personiskā autotransporta uzturēšanai.

Pirmkārt, tas ietekmēs ģimenes mikro- uzņēmumus, kuru īpašnieki ir to galvenie darbinieki. Bezdarbs un mikro- uzņēmumu dibināšanas par vienu latu sekmēšana nodrošināja tādas pašnodarbinātības popularitāti. Vairākums šādu uzņēmēju reģistrēja sava biznesa vešanai nepieciešamo automašīnu uz uzņēmumu. Sarežģīta nodokļa atgriešanas procedūra, izdevumi tehniskajām iekārtām liek pārskatīt dienesta transporta lietošanas izdevīgumu.

Taksometra pakalpojumu izmantošana dienesta transporta vietā raksturīga attīstītām Eiropas valstīm.

Komentē Smile Taxi valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Aniščenko: “Kopumā, dotās izmaiņas spējīgas palielināt taksometru pārvadājumu pieprasījumu. Pagājušajā gadā Smile Taxi jau veica taksometru un dienesta transporta izdevumu salīdzinājumu. Uz to momentu ik mēneša izdevumi taksometriem bija par 20% lētāki. Šodien, ja dienesta auto izdevumiem pieskaita jaunus nodokļus un benzīna sadārdzināšanos, esmu pārliecināts, ka starpība palielinās vēl vairāk. Pie tam, jāņem vērā ērtības, ko sniedz korporatīvo klientu apkalpošanas programmas: norēķins vienu reizi mēnesī, atskaite par braucieniem, stāvvietu problēmu atrisinājums, papildus atlaides utt. Kas attiecas uz manu kompāniju, tad 2011.gadā es aizliedzu pacelt tarifus Smile Taxi pārvadājumiem un atstāju tos 2010.gada līmenī. Mēs netaisamies pārlikt papildus izdevumus uz savu klientu pleciem”.

Pēc ekspertu viedokļa, taksometru kompāniju izdevumu pieaugums, ko izsauca jaunā norēķinu kārtība kopā ar jaunajiem nodokļiem, kas pazemina dienesta automašīnu pievilcību, rada apstākļus cenu pieaugumam uz taksometru pakalpojumiem.

“Iespējams, dažas kompānijas arī būs spiestas paaugstināt cenas, tā kā jaunā likumdošana paaugstina to izdevumus. Pie tam notiek konkurences saasināšanās un cīņa par klientiem.

Taksometru tirgus caurredzamības paaugstināšana būtiski sarežģīs darba apstākļus dažiem, puslegāliem pārvadātājiem. Nebūs brīnums, ja kaut-kādas kompānijas, pie kam pietiekami slavenas, šajā gadā izbeigs savu darbību.

TAXI 8880 dienests sadarbojas ar lielākajiem taksometru uzņēmumiem. Piemēram, tādas kompānijas kā Smile Taxi un RED CAB, pēc mūsu datiem, cenas saviem pakalpojumiem tuvākajā laikā nepaaugstinās”, – komentēja TAXI 8880 izziņu dienesta valdes priekšsēdētāja Natālija Judina.

Autors: bizness.lv

Pievienot komentāru