- Nozare.info - http://www.nozare.info -

Vai elektriskie sildītāji ir tirgus līderi

Sildītāju pārdošana katru gadu pieaug laikā, kad termometra stabiņš nokrītas uz leju. Taču atrast labu sildītāju bieži ir ļoti grūti, tāpat bieži sanāk arī pārmaksāt. Labāko modeļu sildītāji var sniegt labu efektu tiem izdodot gan 40 eiro, gan arī 450 eiro, tāpēc ievērojama maciņa patukšošana ne vienmēr dos tādu efektu, kādu cerat sagaidīt. Taču, vēloties apsildīt telpas, vajadzētu izvēlēties sildītāju ar termo ventilatoru, jo tā efekts tiks sasniegts ātrāk – siltais gaiss telpā izplatās ātri. Tomēr, izvēloties sildītāju, ir būtiski pievērst uzmanību ne tikai efektivitātei, bet arī tā drošībai un izvēlēties tādu modeli, kas samazina ugunsgrēka izcelšanās risku.

Izmērs reizēm nosaka arī efektivitāti Sildītāji ar ventilatoriem ir lieliska izvēle, vēloties just patīkamu siltumu mājās, taču tie ne vienmēr ietaupīs enerģijas izdevumus. Lielāka daļa mājokļu īpašnieku vēl aizvien domā, ka papildus sildītāji palīdzēs samazināt komunālo pakalpojumu un elektroenerģijas rēķinus. Taču visvienkāršākais veids kā ietaupīt ir tieši samazināt vidējo temperatūru visās mājas telpās vai sildīt ar jebkādu citu kurināmo – jo elektroenerģija vēl aizvien ir viens no dārgākajiem apsildīšanas veidiem. Tātad, vēloties ietaupīt ne tikai pērkot sildītāju, bet arī ilgu laiku to izmantojot, vajadzētu izsmeļoši izanalizēt iespējamos variantus. Viens no pirmajiem punktiem, kas palīdz pieņemt pareizo lēmumu – izvēlēties atbilstošo sildītāja izmēru. Neliels sildītājs būt pietiekams, lai apsildītu mazu telpu, kurā ir viens vai divi cilvēki. Taču tādu istabu kā viesistabu vislabāk ir apsildīt ar lielu sildītāju. Tā maksimālais rezultāts tiks sasniegts 15 minūšu laikā. Drošība – neapšaubāma prioritāte Pirmais solis mājas drošībai papildus apsildot ar elektriskajiem sildītājiem – ir atcerēties, ka sildītāji ir paredzēti sildīšanai, bet ne dedzināšanai. Izvēloties jaunu sildītāju mājai [1], obligāti ir jāpārbauda, vai iekārtai ir temperatūras sensori, kas izslēdz sildītāju tam pārkarstot. Tiem, kuriem ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, vajadzētu meklēt modeli, kam ir sensori, kas reaģē sildītājam nokrītot vai pavirzoties. Galvenais iemesls, kas rada bojājumus un dažādus riskus – kārtībā neesoši barošanas vadi. Tie var ne tikai izraisīt ugunsgrēku vai radīt dažādas traumas, bet arī kļūt par nāves cēloni. Tiecoties nodrošināt drošību mājās, periodiski vajadzētu pārbaudīt, vai elektrības instalācija un visi vadi ir kārtībā.

Lai arī visas elektroiekārtas tiek testētas dažādās starptautiskās organizācijās, tomēr vajadzētu uzmanīgi izvērtēt, vai uz izstrādājuma iepakojuma ir minēti jebkādi drošības garanti. Elektriskie sildītāji ar papildus funkcijām Reizēm parastas sildītājs, kas pūš karstu gaisu vai tāds, kas izstaro siltumu, neattaisno jaunajam pirkumam izvirzītās cerības. Taču papildus funkcijas ne tikai paplašina sildītāja iespējas, bet arī palielina drošību mājās, kurās tie tiek lietoti.

Termostats var tikt izmantots, lai iestatītu vēlamo temperatūru, tā nodrošinot, lai telpā būtu silti neatkarīgi no tā, cik bieži sildītājs tiek ieslēgts vai izslēgts. Sildītāji, kam ir termostats, bieži palīdz samazināt elektroenerģijas izdevumus, jo iestatot vidējo temperatūru nav nepieciešams drastiski palielināt temperatūru. Vai eļļas radiators palīdzēs ietaupīt? Eļļas radiatori arī uzsilst, izmantojot elektroenerģiju. Tāpēc dažiem rodas jautājums, ko izvēlēties – parastu elektrisko sildītāju vai eļļas radiatoru? Vajadzētu ņemt vērā to, ka eļļas radiatori noteikti ir smagāki par visiem citiem, tāpēc tādus vislabāk ir novietot tādās telpās, kurās tie tiks izmantoti pastāvīgi. Iespējams, vislielākais eļļas radiatoru mīnuss ir tas, ka tajā esošā eļļa ir kaitīga, tāpēc tad, kad radiators ir nolietots to nekādā veidā nedrīkst izmest kopējo atkritumu konteinerā – to vajadzētu utilizēt kopā ar citām līdzīgām iekārtām. Taču, neņemot vērā tā negatīvās īpašības, eļļas radiators elektroenerģiju patērēs mazāk nekā cits parastais elektriskais sildītājs. Interesanti kādēļ? Parastie elektriskie sildītāji ir pastāvīgi jātur pievienoti elektroenerģijai. Citiem vārdiem sakot, atslēdzot no elektroenerģijas piegādes, tie telpu vairs nesildīs. Taču eļļas radiatori, kaut arī uzsilst pietiekami lēni, siltumu uztur ievērojami ilgāk nekā citas sildīšanas ierīces. Tāpēc arī pēc sildīšanas istabā saglabājas siltums. Eļļas radiators var būt lieliska alternatīva, tiecoties papildus piesildīt bieži lietojamas telpas. Ko sildīt – telpu vai tajā esošos objektus? Galvenie elektrisko sildītāju veidi silda tieši telpā esošo gaisu. Tāpēc, esot dažādām logu, durvju vai sienu hermētiskuma problēmām, visticamāk tiek sildīts laukā izplūstošais gaiss. Tādā gadījumā ir naivi ticēt rēķinu samazinājumam, jo gaisa cirkulācija rada pretēju efektu. Infrasarkano staru sildītāji darbojas pretēji. Tie uzkarsēt tieši telpā esošās virsmas – sienas, grīdas vai mēbeles, tad pēc ilgāka laika tieši tie sāk izstarot siltumu telpā, tā radīdami ilglaicīgu siltuma efektu. Tomēr nav universālas receptes, kas piedāvā izvēlēties vienu vai citu apsildes metodi, jo katram mājoklim ir atšķirīgs apkures risinājums. Jebkurā gadījumā pirms savas naudas investēšanas sildītājos, būtu nepieciešams uzmanīgi izanalizēt visas to priekšrocības un trūkumus, bet, esot nepieciešamībai – pakonsultēties ar tos pārzinošiem speciālistiem. Salt savās mājās nevajadzētu pat ļoti taupot – tā iespējams ne tikai samazināt mājokļa termoizolācijas īpašības, bet arī kaitēt savai imunitātei un veselībai