autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Sarakste ilustrē grupējumus “Vienotībā”

Vienotības atbalstītājiem adresētā elektroniskā vēstule, kas nonākusi mediju rīcībā, vēlreiz apstiprina – šīs triju partiju apvienības rindās patiesībā nekādas vienotības nav.

Bez zināmajām Vienotību veidojošajām trijām partijām, kurām, kā izrādās, ir pat veto tiesības kopēju lēmumu pieņemšanā, apvienībā iezīmējas vēl vairāki grupējumi, kas pēc pašu izvēlētiem kritērijiem Vienotības biedrus šķiro labajos un ļaunajos, raksta NRA.lv

Vienotības aģitators Andris Gobiņš, kurš pazīstams kā biedrības Eiropas kustība Latvijā (EKL) prezidents un dažādu sorosisma ideju propagandēšanas aktīvists, īsi pirms vēlēšanām 29. septembrī apvienības atbalstītājiem izsūtījis vēstuli ar moto “Svaigus un profesionālus cilvēkus Saeimai!” (citātos saglabāta autora lietotā pareizrakstība). Vēstulē viņš norāda, kuriem Vienotības deputātu kandidātiem balsojot jāpievelk plusiņš, bet kuri no saraksta jāsvītro. “Ja sestdien balsosi par apvienību Vienotība, aicinu īpašu uzmanību pievērst sekojošiem kandidātiem, kas nav augstākajās saraksta pozīcijās, bet sevi apliecinājuši kā godīgi un spēcīgi profesionāļi,” raksta A. Gobiņš.

Visupirms viņš Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētājiem ieteicis plusiņus pielikt viņa tantes Rasmas Kārkliņas uzvārdam, kura esot “pretkorupcijas eksperte un dažādu sabiedrisku organizāciju padomniece”. Zīmīgi, ka gan R. Kārkliņa, gan A. Gobiņa brālis Mārcis Gobiņš ir Sorosa finansētās Delnas biedri. Publiskos avotos atrodams, ka arī pats A. Gobiņš ir bijis vairāku Sorosa finansēto sabiedrisko organizāciju vadībā, lai gan Lursoft datu bāzē uzrādās, ka viņš ir tikai iepriekšminētās EKL prezidents.

Plusiņu A. Gobiņš mudina likt arī Anglijas latvietim Imantam Lieģim, kurš “kā aizsardzības un ārlietu profesionālis pēdējos gadus darījis izcilu darbu Aizsardzības ministra amatā, lieki par panākto, tai skaitā sarunām ar Obamu nelielīties”, raksta aktīvists.

Trešo plusiņu A. Gobiņš aicina pievilkt Latvijā pazīstamajai ārvalstu finansēto organizāciju līderei Lolitai Čigānei, kura, viņaprāt, ir “ilgstoša pretkorupcijas cīnītāja Providus un Delnā ar spēju stratēģiski un konceptuāli domāt”.

Par spēcīgiem kandidātiem A. Gobiņš atzīst arī Hosamu Abu Meri, Ilzi Viņķeli un bijušo Sorosa fonds Latvija valdes locekli Uģi Rotbergu.

Vidzemes sarakstā aktīvists aicinājis pievilkt plusiņu Lienes Liepiņas un Dzintras Hiršas, Zemgalē – Ata Lejiņa un Klāva Olšteina, Kurzemē – Ingrīdas Circenes un Janīnas Kursītes, bet Latgalē – Tatjanas Verjē un Alekseja Loskutova (“te laikam papildu komentāri nav vajadzīgi,” viņš raksta) kandidatūrām.

No kandidātu listēm A. Gobiņš aicinājis svītrot tikai divas deputātu kandidātes, kuras pārstāv partiju Jaunais laiks – Lindu Mūrnieci un Ingūnu Rībenu, pamatojot to ar šādu pasāžu – “kam, manuprāt, nav īpaši spēcīga izpratne par demokrātiju, resp. godīgumu”.

Vēstules nobeigumā A. Gobiņš mudinājis vēlētājus noteikti izmantot plusiņu likšanas un svītrošanas iespējas. Lai pareizāk tiktu ievilkti plusiņi un veikti svītrojumi, A. Gobiņš aicinājis ievērot arī ārvalstu finansētās interneta mājas lapās www.kandidatiuzdelnas.lv un www.gudrasgalvas.lv dotās instruktāžas.

Kā redzams, starp A. Gobiņa favorītiem nebūt nav tikai Meierovica biedrības biedri, kas liecina par vēl kādu grupējumu Vienotībā. Jāatgādina, ka Meierovica biedrības pārstāvjiem ir visciešākās saites ar Sorosa fondu; tie iestājās partijā Pilsoniskā savienība (PS) kā atsevišķa frakcija un guva tiešām labus panākumus Saeimas vēlēšanās. Proti, Saeimas vēlēšanās kandidēja

11 Meierovica biedrības pārstāvji (10 no PS un 1 no SCP), bet mandātus ieguva seši (54%). Bez pieminētajām Meirovica biedrības pārstāvēm R. Kārkliņas un L. Čigānes deputāta mandātus ieguva arī Ojārs Ēriks Kalniņš, Andris Vilks, Atis Lejiņš un Sarmīte Ēlerte. Ar t.s. mīksto mandātu Saeimā iekļuva U. Rotbergs. Turklāt šie nav vienīgie sorosieši, kas Vienotības sastāvā iekļuva 10. Saeimā. Piemēram, mandātu ieguva arī ilggadējs Sorosa fonda valdes loceklis Andris Buiķis (Jaunais laiks) un ilggadējs šīs organizācijas darbinieks Artis Pabriks (SCP).

Autors: Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs / NRA.LV

Pievienot komentāru