autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Reģionālās televīzijas nav apmierinātas ar satura pārraidīšanu LTV7; iespēju redz kanālā Re:TV 22

Reģionālās televīzijas nejūtas apmierinātas ar pašreizējo sistēmu, kurā to saturs tiek pārraidīts Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV7). Tām netiek nodrošināts stabils un regulārs raidlaiks, jo LTV7 prioritāte līdz šim bijusi sporta pārraides, portālam Diena.lv atzina aptaujāto televīziju vadītāji.

Šāda sistēma reģionālajām televīzijām izveidojās kā vienīgā alternatīva, kad tika izbeigta analogā apraide Latvijā. Šobrīd televīzijas raida astoņās ID jeb apraides zonās, pamatojoties uz savstarpēji noslēgtu memorandu ar LTV. Tajā noteikts, ka reģionālā televīzija izmanto LTV zemes ciparu apraides tehniskās iespējas, Dienai.lv skaidroja LTV pārstāvis Jānis Kalve.

Šobrīd tas ir vienīgais veids kā Latvijas iedzīvotāji, kuri izmanto virszemes televīzijas platformu, var redzēt reģionālo un vietējo televīziju sagatavotās pārraides bezmaksas, Dienai.lv uzsvēra Vidzemes televīzijas (VTV) valdes priekšsēdētājs Ingemārs Vekteris. Taču realitātē televīzijām nākas pakārtot savu raidlaiku sporta pārraidēm, kas neļauj nodrošināt stabilu un regulāru raidlaiku. Tas būtiski ietekmēt arī auditorijas datus, jo nereti skatītāji vairs nesaprot vai reģionālie logi ir regulāri, uzskata I.Vekteris.

“Negribētos lietot vārdu negatīvi, taču pavisam apmierināti ar šo sistēmu neesam,” Dienai.lv atzina Skrundas televīzijas producente Ieva Benefelde. Viņa līdzīgi kā kolēģi Vidzemes televīzijā saskārusies ar neregularitāti un atceltiem ētera laikiem kādu sporta pārraižu dēļ. “Ja mēs runājam par LTV7 logiem, tad tur nekāda attīstība nevar būt, tur var būt tikai eksistēšana un izdzīvošana,” situāciju vērtē I.Benefelde.

Reģionālo televīziju darbošanās iespējas apgrūtina arī tas, ka ne visām televīzijām ir atsevišķi ētera laiki un nākas to dalīt ar konkurentēm. Piemēram, Kurzemē šo laiku dala Aizputes, Skrundas, Talsu un Ventspils televīzijas, kurām kopā atvēlētas vien 40 minūtes. “Ja tās 40 minūtes vēl pamēģina sadalīt četrās daļās, tad nekas tur beigās nesanāk,” pauž Latvijas Reģionālo televīziju asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Galviņš. Katrā no astoņām apraides zonām LTV slēgusi līgumu ar vienu no televīzijām, piemēram, Skrundas televīzija noslēgusi līgumu ar Kurzemes televīziju, kurai nākas par to maksāt. “Mums ir jāmaksā viņiem par to, ka viņi pārraida, par to, ka viņi nodrošina šo raidījumu iekļaušanu savā programmā,” stāsta I.Benefelde.

Zināmu iespēju gan Skrundas televīzijas, gan TV Spektrs pārstāvji redz Vidzemes televīzijas iniciētajā Latvijas Reģionu Televīzijā Re:TV, kuras pārraide tika uzsākta 2012.gada 20.jūnijā Lattelecom interaktīvās televīzijas pamata pakā. Jaunā televīzijas kanāla satura veidošanā pagaidām iesaistījušās 13 televīzijas, taču jau 2013. gadā tajā spēkus būs apvienojušas visas 14 Latvijas vietējās un reģionālās televīzijas.

Re: TV kanāla direktore Aiva Logina portālam Diena.lv pastāstīja, ka jau vairākus gadus Vidzemes TV bijusi gatava un vēlējās paplašināt apraides iespējas, lai VTV programma būtu redzama ikvienā mājsaimniecībā kā minimums visā Vidzemes reģionā. “Skatītāji to prasīja un mums bija pieejami resursi attīstībai,” sacīja A.Logina, piebilstot, ka vienīgā aizķeršanās bijusi sarunās ar Lattelecom par atsevišķa kanāla piešķiršanu, jo viena pati VTV visticamāk nespētu aizpildīt kanālu ar savu saturu 24 stundas diennaktī.

“Nemot vērā, ka pārējām televīzijām bija tieši tāda pati vēlme kļūt redzamākām, nolēmām īstenot visai sarežģītu ideju un apvienot visas reģionālās un lokālās televīzijas vienā kanālā un izveidot pavisam jaunu Latvijas Reģionu Televīziju Re:TV. Šādi mēģinājumi apvienot visas mazās televīzijas ir bijuši arī iepriekš, taču mums tas arī reāli izdevās,” pauž A.Logina.

Par jauno projektu priecājas arī Skrundas TV producente I.Benefelde, kura jau sen bijusi šādas idejas atbalstītāja un uzskatījusi, ka visām reģionālajām televīzijām būtu jāveido kāds kopīgs projekts. “Mūsu ieguvums ir tas, ka mūsu raidlaiks ir katru dienu, kas nav iespējams LTV7 logos. Turklāt tas mūsu televīzijai ir daudz lētāk, nekā LTV7,” stāsta I.Benefelde. Arī J.Galviņš šajā projektā redz labu iespēju reģionālajām televīzijām, taču tas, līdzīgi kā LTV7 gadījumā, nav lokāls produkts, kas vērsts uz vienu reģionu. “Tas, ka ir tāds kanāls, kur skatītāji var paskatīties dažādu televīziju raidījumus, droši vien nav slikti un es arī personīgi šo projektu atbalstīju.”

Re:TV skatāms Lattelecom interaktīvās televīzijas pamata pakā, Lattelecom interneta televīzijā, kā arī Re:TV mājas lapā. Televīzijas kanāls piedāvā informācijas – ziņu raidījumus, autorraidījumus, tiešraižu, portretinterviju un citu aktuālo video materiālu pārraidi no visiem Latvijas reģioniem.

Pievienot komentāru