autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Piecu Latvijas komercbanku klientiem būs iespēja izņemt skaidru naudu arī veikalā pie kases

No 2011. gada augusta piecas Latvijas komercbankas – Citadele, DnB NORD Banka, Latvijas Krājbanka, Nordea un SEB banka saviem karšu lietotājiem, kopumā vairāk kā 1 miljonam cilvēku, sākušas piedāvāt iespēju, iepērkoties veikalā ar maksājumu karti, no kases izņemt skaidru naudu līdz pat 50 latiem vienā pirkuma reizē.

Pakalpojums “Naudas izmaksa” sniedz iespēju, norēķinoties veikalā ar maksājumu karti par jebkuru summu, papildus no kases izņemt arī skaidru naudu. Minimālā skaidras naudas summa, ko var izņemt vienā pirkuma reizē, ir 1 santīms, bet maksimālā – 50 lati. Atšķirībā no bankomātiem, kas izsniedz tikai banknotes, veikalā no kartes konta var izņemt summu gan latos, gan santīmos. Piemēram, klients kopā ar pirkumu no savas kartes var izņemt 7 latus 50 santīmus skaidrā naudā. Jāatzīmē, ka dažādos veikalos prasības var atšķirties un naudas izmaksa atkarīga no tā, vai tirgotājam šāda skaidras naudas summa ir pieejama kasē.

Skaidras naudas izņemšana kartes lietotājam ne ar ko neatšķiras no parasta pirkuma – iepērkoties jāpasaka kasierei, ka vēlaties arī izņemt skaidru naudu, un jāievada kartes PIN kods. Informācija par naudas izņemšanu būs atspoguļota pirkuma čekā.

Karšu lietotājiem pakalpojuma „Naudas izmaksa” nosacījumi ir tādi paši kā, izņemot naudu savas bankas bankomātā: ja naudas izņemšana savas bankas bankomātā ir bez komisijas maksas, tad arī naudas izņemšana jebkurā veikalā, kur tiek piedāvāts naudas izmaksas pakalpojums, būs par brīvu. Savukārt, ja, izņemot naudu savas bankas bankomātā, par šo pakalpojumu tiek piemērota komisijas maksa, tad komisijas maksa būs piemērota arī naudas izņemšanai veikalā.

Jau šobrīd banka Citadele, DnB NORD Banka, Latvijas Krājbanka, Nordea un SEB banka pakalpojumu nodrošina vairāku karšu veidu klientiem. Taču turpmāk plānots palielināt maksājumu karšu klāstu, ar kuru ir iespējams izņemt skaidru naudu arī veikalā pie kases. Lai iegūtu plašāku informāciju par to, kuriem karšu veidiem katra no bankām jau šobrīd piedāvā šo pakalpojumu, aicinām sekot līdzi informācijai savas bankas mājas lapā.

Tirdzniecības vietas, kurās ir pieejams „Naudas izmaksas” pakalpojums, karšu lietotāji var atpazīt pēc violetās krāsas apaļā logotipa „Naudas izmaksa”, kas atrodas līdzās Visa, MasterCard, Maestro, Visa Electron un American Express uzlīmēm.

„Tā kā ikdienā pati ļoti aktīvi izmantoju kartes, man makā nekad nav skaidras naudas. Par to es parasti atceros tikai tad, kad mani bērni lūdz kabatas naudu. Tagad šī mūžīgā problēma ir atrisināta, pērkot veikalā pārtiku, varu izņemt arī pāris latus, ko iedot saviem bērniem kā kabatas naudu,” saka First Data uzņēmumu izpilddirektore Baltijas valstīs Zanda Brīvule – Jansone. „Naudas izmaksas pakalpojums nodrošina vēl ērtāku pieeju naudas līdzekļiem arī vietās, kur bankomātu nav. SEB banka un DnB NORD Banka saviem klientiem šādu iespēju reģionos nodrošināja jau vairākus gadus, taču apvienošanas rezultātā šis pakalpojums šobrīd ir pieejams daudz plašākā veikalu un DUS tīklā. It sevišķi „Nauda izmaksa” noder karšu lietotājiem lauku rajonos, jo dod iespēju nemērot ceļu līdz tuvākajai pilsētai tikai tāpēc, lai izņemtu skaidru naudu bankomātā vai bankas filiālē. Savukārt tirgotājiem pakalpojums ļaus samazināt kasē uzglabājamās skaidrās naudas daudzumu,” viņa piebilst.

„Esam lepni, ka tieši IKI veikalu tīkls ir pirmais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Latvijā, kas piedāvā jaunas ērtības mūsu pircējiem, nodrošinot iespēju izņemt naudu kasēs tikpat viegli, kā bankomātā. Viens no mūsu galvenajiem klientu apkalpošanas principiem ir piedāvāt noderīgus pakalpojumus, kas atvieglo ikdienas gaitas – es ceru, ka šo jaunumu īpaši novērtēs Latvijas reģionu iedzīvotāji, kuriem ne vienmēr pa rokai ir bankomāts”, saka Dace Zundure, SIA Palink rīkotājdirektore.

Šobrīd pakalpojums ir pieejams gandrīz 400 tirdzniecības vietās visā Latvijā. Pakalpojumu nodrošina tādi tirgotāji kā IKI, Saules veikali Latgalē, daudzas reģionālajās degvielas uzpildes stacijas. Precīza informācija par tirgotājiem, kas nodrošina šo pakalpojumu Citadeles, DnB NORD Bankas, Latvijas Krājbankas, Nordea un SEB bankas karšu lietotājiem ir pieejama interneta vietnē www.naudasizmaksa.lv.

Šāda veida pakalpojums Latvijā ir bijis pieejams jau no 2001. gada , kad SEB banka un vēlāk arī DnB NORD Banka un Krājbanka to piedāvāja saviem karšu klientiem pie vairākiem tirgotājiem.

Tirgotājiem, kas vēlas piedāvāt „Naudas izmaksas” pakalpojumu, ir jāvēršas savā bankā.

Pievienot komentāru