autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Partijas “Saskaņa” deputāts Rodionovs iekārtots LDz uzņēmumā

Daugavpils domes deputāts no “Saskaņas” Dmitrijs Rodionovs pēc izglītības ir dzelzceļnieks, un strādājis rūpnīcā. Pagājušā gadā viņam paveicās, jo viņu uzaicināja strādāt “LDz Ritošā sastāva serviss” mārketingā. Darbā saskaņieti pieņēma valdes priekšsēdētāja Svetlana Berga. Viņas pašas pēkšņo nokļūšanu dzelzceļa uzņēmumā savulaik saistīja ar politisko tirgu. No nekustamā īpašuma jomas nākušās Bergas iecelšanu labi apmaksātā dzelzceļa uzņēmuma valdē skaidroja kā Zaļo zemnieku samaksu “Saskaņai” par atbalstu Valsts prezidenta Andra Bērziņa ievēlēšanā. Satiksmes ministrs Uldis Augulis to kategoriski noliedza.

Kā vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”, kopš tā laika nomainījušās vairākas valdības. Šobrīd satiksmes jomu atkal uzrauga Augulis. Jauns prezidents ir Latvijas dzelzceļam. To vada Edvīns Bērziņš, kurš valdē nonāca Auguļa pirmās ministrēšanas laikā. Berga pārcelta citur, bet Daugavpils deputāts no “Saskaņas” Rodionovs turpina saņemt algu ritošajā servisā. Rodionova amats pirms pusgada mainīts. Tagad viņš skaitās personāldaļas speciālists.

Uz jautājumu, kādi ir viņa darba pienākumi, Rodionovs norāda, ka tā esot darbinieku atlase, bet atbildēt, kurš izgājis viņa kursus deputāts nespēj atbildēt, ne arī to, kas viņam jādara šonedēļ.

Par “LDz Ritošā sastāva serviss” valdes priekšsēdētāju jūlijā kļuva Edgars Abrams. Viņš Latvijas Dzelzceļā sāka strādāt tikai šajā pavasarī. Abrams pēc izglītības ir vēsturnieks. TV3 raidījumam Abrams atklāj, ka neesot zinājis, ka Radionovs ir Daugavpils domes deputāts no “Saskaņas”.

Rodionovs ritošajā servisā atbild par kadru politiku, bet nezina nosaukt nevienu nesen amatā pieņemtu darbinieku. Tādu ir daudz. Nesaistīti ar dzelzceļa jomu un daži pat bez augstākās izglītības. Rodionovam būtu bijis par to jāzina, un visdrīzāk tas liecina, ka ar kadru politiku uzņēmumā viņam nav nekāda sakara.

Līdz ar Abramu dzelzceļā parādījies arī zvērināts advokāts Viktors Tihonovs. Tihonovs Dzelzceļā ticis pie diviem ienesīgiem pasūtījumiem.

Dažas dienas pēc stāšanās amatā Abrams parakstījis līgumu ar Tihonova biroju par juridisko palīdzību tiesvedībā ar Valsts ieņēmumu dienestu. VID aprēķinājis “LDz Ritošā sastāva serviss” nesamaksātu pievienotās vērtības nodokli par vairāk nekā 100 tūkstošiem eiro. Kompānija izvēlējās tiesāties. Saviem juristiem Abrams pilnībā neuzticas, bet gatavs ārpakalpojumā Tihonovam maksāt stundā 170 eiro.

Šim advokāta birojam ir vēl viens pasūtījums par kopējo summu 14 tūkstoši eiro. Tihonovam jāvērtē Rīgas vagonbūves uzņēmuma „Baltija“ sadarbības projekts ar Dānijas kompāniju par vagonu izbūvi. Kāpēc atzinums uzticēts tieši Tihonovam un kāda bijusi iepirkuma procedūra, vagonbūves uzņēmuma pārstāvis aicināja ar jautājumiem vērsties pie Abrama.

Abrams skaidro, ka Tihonovs izvēlēts, jo ir pieredzējis. “Lai Latvijas valsti neievilktu kaut kādos neizprotamos projektos, tad mēs izvēlējāmies šādu. Viņam ir pieredze,” skaidro Abrams.

Dzelzceļā iekārtoti arī ar Tihonova ģimeni saistīti cilvēki. Tihonova dzīvesbiedre un bērnu māte Baiba Treibaha ir Latvijas dzelzceļa Nekustamā īpašuma direkcijas komercdarbības daļas vadītāja vietniece. Un viņas māsas vīrs, Zigmārs Legzdiņš iecelts par ritošā servisa finanšu un ekonomikas direktoru.

Gan Tihonovs, gan Abrams, gan Bērziņš bijuši iesaistīti Ventspils tranzītuzņēmumu pārņemšanā. Tihonovs tranītzkaros nostājās Ventspils mēra Aivara Lemberga nometnē. Un centās nepieļaut ar Lemberga ietekmi saistītu cilvēku nomaiņu Latvijas kuģniecībā. Viņu vidū bija arī Edvīns Bērziņš, tagadējais Latvijas Dzelzceļa vadītājs.

Kāda tiesvedība Londonā, ko aizsāka Lemberga oponenti, Bērziņu apsūdzēja par vairāku miljonu izkrāpšanu no Kuģniecības meitas firmas, slēdzot viltotus konsultāciju līgumus ar ārzonu firmām. Vai tā bija taisnība vai ne, tiesa nepabeidza skaidrot, jo prasību atsauca.

Gan Bērziņš, gan Abrams strādājuši vienās un tajās pašās Latvijas kuģniecības meitas kompānijās, kas pārvalda nekustamos īpašumus. Tomēr Abrams Bērziņu privāti nepazīstot.

Šogad sāka piepildīties draudi, par kuriem runāja iepriekš – Krievijas politikas dēļ par piektdaļu samazinājās pārvadāto kravu apjoms Latvijas dzelzceļā. Arī Abrama vadītajā Dzelzceļa meitas uzņēmumā apgrozījums pirmajā pusgadā saruka par 23 procentiem, jo kravu krituma dēļ samazinājās remonti un tehniskās apkopes.

Foto: LDz

Pievienot komentāru