autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Noderīgi padomi, kā stilīgi un lēti atjaunināt savu māju

Jauku māju radīšana – patīkams process, kas nekad nebeidzas, jo ilgstoši skatīties uz vienām un tām pašām sienām vai mēbelēm ir apnicīgi, tādēļ meklējam jaunu interjera risinājumu, kas palīdzētu radīt jaunas dzīvības elpu mājoklim. Protams, ik pēc dažiem gadiem radikāli mainīt savu mājas interjeru nevar ikviens, taču lēti un labi pārdomāti interjera sīkumi palīdzēs radīt lielisku rezultātu. Kādas jaunas mājas preces vajadzētu ielikt jūsu iepirkumu grozā, stāsta lielākā interneta veikala Latvijā 220.lv speciālisti.

Vairāk gaismas – vairāk telpas Pirms vairākiem gadiem ļoti populāri kļuva nelielas kvadratūras ekonomiski mājokļi. Jauni cilvēki labprāt izvēlas funkcionālas nelielas telpas, jo tādu mājokļu izmaksas ir mazākas un nav jātērē laiks mājas uzkopšanas darbiem u. c. Tomēr, pēc kāda laika, īpaši tad, ja ģimenē ir pieaugums, mazas telpas sāk šķist nospiedošas. Vēloties, lai māja arī turpmāk būtu jauka, var izmantot mazas gudrības. Viena no tām – jauni aizkari. Ja jūsu mājās pie loga ir žalūzijas, noņemiet tās, piekariet skaistu karnīzi un stilīgus aizkarus, kas jūsu mājai acumirklī piešķirs mājīgumu. Atcerieties, ka gandrīz pie pašiem grieztiem piekārti aizkari, kas skar grīdu, vizuāli paaugstina istabu. Taisnība, izvēlieties tikai viegla auduma aizkarus, kas neaiztur gaismu un siltumu, tas ir ļoti aktuāli, ja ar aizkariem aizsedziet radiatorus. Bet kā ar nakts aizkariem? Viss ir atkarīgs no jūsu dzīves vietas un kaimiņiem, teiksim, ja dzīvojat pirmajos daudzdzīvokļu mājas stāvos vai pretī jūsu logiem ir redzama cita ēka, nakts aizkari radīs privātumu vakaros. Tomēr, vajadzētu atteikties no izsmalcinātu formu nakts aizkariem ar krokām vai bārkstīm, jo tāda tipa loga greznojumi ir piemēroti gana lielām telpām un ekskluzīvam interjeram. Cita gudrība, kas mājai sniegs vairāk gaismas un vienlaicīgi radīs plašākas telpas sajūtu – papildus apgaismojums. Nav nepieciešams noņemt vadus no sienas un no jauna projektēt mājokļa apgaismojumu, pietiek ar stāvlampu, stilīgu galda lampu. Ne tikai skaisti, bet arī praktiski. Tie, kuri nebīstas no drosmīgiem risinājumiem, var izvēlēties lampiņu virtenes. Šobrīd ir patiešām daudz interjeram paredzētu virteņu, kuras var kārt pie aizkariem, salikt lielā vāzē, piekārt virs gultas.

Visbeidzot ir jāpiemin spoguļi. Spoguļi jebkurai mazai telpai piešķir apjomu un sadala gaismu, tos var droši karināt gleznas vietā virs dīvāna vai guļamās gultas, var izvēlēties spoguļu mozaīku, kas istabai radīs rotaļīgumu. Tad, ja neesat māņticīgi, obligāti padomājiet par iespēju iegādāties dažus papildus spoguļus. Dažādi interjera stili ne vienmēr ir slikti Vēl pavisam nesen bija ļoti modīgi izvēlēties mīksto mēbeļu komplektus, kas mājām piešķīra viengabalainu stilu, taču viengabalainība ne vienmēr nozīmē vienveidību. Pēdējo gadu populārākie mēbeļu dizaineri piedāvā jaukt krāsas un tekstūras, meklēt netradicionālus interjera risinājumus, piemēram, nolietojušos klubkrēslus nomainīt ar moderni palielinātu pufu, uz kura ir ērti sēdēt vairākiem cilvēkiem, vai urbāniska stila krēslu, kas apbur ar netradicionālām formām. Brīvais laiks nav obligāti jāpavada uz vecām mēbelēm un jāgaida, kamēr izdosies iekrāt jaunam mēbeļu komplektam nepieciešamo naudas summu. Protams, nolemjot radīt modernu interjeru, vajadzētu atcerēties vairākus nosacījumus. Jaunas mājas interjera preces radīs īstu haosu, ja to krāsas vai nokrāsas nebūs savstarpēji saskaņotas, piemēram, zaļa sofa, spilgti rozā klubkrēsls un oranžs pufs neizskaties ļoti stilīgi, taču zaļā sofa, dzeltens vai tirkīza zils klubkrēsls izskatīsies ļoti burvīgi. Runājot par krāsu, vajadzētu atcerēties vēl vienu nosacījumu – trīs spilgtas krāsas un ne vairāk. Jo vairāk krāsu, jo lielāks kičs. Mierīgu krāsu interjeru atdzīvinās tādās mājas interjera preces kā spilgtas krāsas dekoratīvie spilveni, pleds uz sofas, grīdsega, netradicionālas krāsas kafijas galdiņš u. c. Nesadaliet mazas telpas Sadalīta maza telpa izskatās vēl mazāka, tādēļ ir ļoti būtiski saglabāt viengabalainību, piemēram, nomainiet gultas veļu vai gultas pārsegu ar tādu krāsu, kas būtu pieskaņota pie sienām un mēbelēm. Omulīgumu telpai piešķirs patīkami sīkumi – spilventiņi, sveces, paklājs ar gariem sariem pie gultas, taču visam ir savstarpēji jāsaskan un jārada harmoniska vide. Tāda istaba šķitīs vēl kārtīgāka, un lielāka nekā ir patiesībā.

Saskaņošana aizņem laiku Mājas interjera preces priecē ar savu plašo sortimentu, bet vienlaicīgi apstulbina brīdi, kad ir nepieciešams izvēlēties jaunas mēbeles, dekora elementus vai ko citu. Tāpēc nevajadzētu pārlieku steigties, nebaidieties uz mēbeļu veikalu atnest tapešu krāsas paraugu, mēbeļu auduma paraugu, pie mīkstajām mēbelēm vienmēr ir pievienots auduma gabaliņš, izmantojiet to. Visbeidzot labi pārdomājiet, kur novietosies no jauna iegādāto priekšmetu, vai tas netraucēs brīvi kustēties istabā, atvērt istabas durvis vai kumodes atvilktnes. Tādā gadījumā, ja nolemsiet savu mājas interjeru atsvaidzināt ar mīļiem sīkumiem, vecos vajadzētu labi pārskatīt un nevajadzīgos priekšmetus izmest, jo pārāk piekrautas mājas izskatās negaumīgi un ļoti nekārtīgi. Tātad, teiciens, ka mazāk vienmēr ir vairāk, nav izzīsts no pirksta.

Pievienot komentāru