autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

No amata atlaistais Liepnieks: Viņi pat nesagudroja nekādu iemeslu

LiepnieksNo izdevniecības «Dienas žurnāli» izdotā vīriešu dzīvesstila žurnāla «Playboy» galvenā redaktora amata atlaistais par polittehnologu dēvētais publicists Jurģis Liepnieks intervijā Latvijas Radio norādījis, ka darbs izdevumā viņam uzteikts ne pēc paša vēlēšanās un viņš labprāt būtu turpinājis strādāt.

Vaicāts, vai, viņu atlaižot, bija minēti kādi iemesli, Liepnieks atbildēja noraidoši, norādot, ka netika pat «sagudroti nekādi iemesli – vienalga – ticami vai neticami».
Viņš gan norādīja, ka saprot, kāpēc tie nav sagudroti, jo būtu grūti izdomāt ticamu iemeslu, paskaidrojot, ka izdevuma rādītāji būtiski uzlabojušies. «Nekāda iemesla nav, tikai es pats varu minēt, kas ir īstie iemesli tik lielai nepatikai,» sacīja Liepnieks.
Lūgts minēt, viņš norādīja uz tā dēvētajiem trijiem oligarhiem, kuriem pieder koncerns. Lūgts paskaidrot, ko viņš tā dēvētajiem oligarhiem nodarījis, Liepnieks sacīja: «Nu, man ir grūti par to spriest, skaidrs, kaut ko dzīvē esmu nabadziņiem nodarījis, aizvainojis, ievainojis,» noraidot, ka tas varētu būt saistīts ar digitālo lietu, kur viņa un bijušā premjera Andra Šķēles liecības atšķiras vien ar vārdu izvēli, bet pēc būtības neatšķiras.
Kā ziņots, ceturtdien Liepnieks gan sarunā ar portālu «Nozare.lv», gan savā «Twitter» kontā apgalvoja, ka viņa atlaišanu vistiešākā veidā esot ietekmējis bijušais premjers un likvidētās Tautas partijas (TP) dibinātājs, uzņēmējs Andris Šķēle.
Liepnieks sacīja, ka Šķēle, kuru viņš uzskata par vienu no «Dienas» mediju grupas faktiskajiem īpašniekiem, esot kā nosacījumu «Playboy» redaktora darba turpināšanai pieprasījis uzrakstīt atlūgumu bez datuma. Kad Liepnieks atteicies to darīt, viņš atlaists pārbaudes laikā beigām tuvojoties, kad darba devējs to var darīt bez īpaša iemesla, vēstīja aģentūra LETA.
Savukārt Šķēle, lūgts komentēt Liepnieka apgalvojumus, «Nozare.lv» ar īsziņu pavēstīja, ka to nedarīšot, taču piebilda, ka «kāds dzīvo pagātnē un vēl arvien manu ietekmi pārspīlē».
Liepnieks uzskata, ka Šķēle viņu vēlējies padzīt no «Playboy» redaktora amata kādu vecu personīgu antipātiju dēļ. Kā stāstīja Liepnieks, viņa darbības laikā žurnālam esot bijuši labi lasītāju skaita rādītāji. Atlaistais redaktors savu atbrīvošanu no amata arī saistīja ar bijušā Latvijas Televīzijas (LTV) vadītāja Edgara Kota iecelšanu par AS «Diena» valdes priekšsēdētāju.
Kā stāstīja Liepnieks, viņu kļūt par «Playboy» redaktoru uzrunājis bijušais «Dienas» valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs, tādēļ viņa atlaišana varētu arī būt saistīta ar Kota vēlēšanos grozīt dažus sava priekšteča lēmumus.
Kots «Nozare.lv» sacīja, ka Liepnieka atlaišanu «īpaši nekomentēšot», jo tas attiecas uz publicista un bijušā politiķu padomdevēja darba attiecībām ar Gorbunovu, kura nolēmusi šīs darba attiecības pēc pārbaudes laika neturpināt.
Tomēr Kots piebilda, ka Liepnieka reakcija uz atlaišanu gan sociālā tīklā «Twitter», gan izteicienos medijiem liecinot par personu, kurš parastā darba attiecību pārtraukšanā «saskata rēgus un ļaunu ietekmi». Kots arī pieļāva, ka lēmumu neturpināt darba attiecības ar Liepnieku varētu būt ietekmējuši citi faktori, nevis žurnāla rādītāji dažu mēnešu laikā, tostarp «personiskas ētikas lietas», kuras AS «Diena» valdes priekšsēdētājs nevēlējās sīkāk komentēt.
Kā ziņots, Staņēvičs, kurš piedalījās Liepnieka aicināšanā strādāt par «Playboy» redaktoru, 2013.gada priekšvakarā, nespējot vienoties ar akcionāriem par turpmāko koncerna attīstību, pameta savu amatu un viņa vietā iecēla Kotu.
«Nozare.lv» arī dzirdēja versiju, ka bažas par Liepnieka ētisko stāju varētu būt izraisījušas viņa izteicieni «Twitter» ierakstos par kādā bijušā politiķa dzīvesbiedres agrāko dzīvi, kā arī Liepnieka iestāšanos par marihuānas legalizāciju un ziņas, ka viņš šo šajā valstī aizliegto vielu publiski lietojis Latvijā.
Savukārt ASV «Playboy» redakcija jau ilgākus gadus ir iestājusies par tā saukto vieglo narkotiku dekriminalizāciju. «Playboy» dibinātājs Hjū Hefners atzinies, ka pats lietojis marihuānu un viņa vārds parādās ASV organizācijas «Marijuana Policy Project» 50 ietekmīgāko marihuānas lietotāju sarakstā, kurā pirmo vietu ieņem ASV prezidents Baraks Obama, kas to darījis jaunībā, kā arī Ņujorkas mērs Maikls Blumbergs un vairāki aktieri un rakstnieki.
Pērn decembrī, komentējot piedāvājumu no šī gada janvāra vadīt «Playboy», Liepnieks rakstīja, ka «par savu galveno uzdevumu es uzskatu izcelt un iedzīvināt tās «Playboy» vērtības, kuras žurnālam un brendam ir tikpat svarīgas kā sievietes skaistums, bet nereti tiek mazāk akcentētas. «Playboy» ir publicējis tādus autorus kā Vladimirs Nabokovs, Stīvens Kings, Margareta Ātvuda, Jans Flemings, Staņislavs Lems un daudzus citus. «Playboy» arvien ir bijis slavens ar visaugstākās raudzes literatūru un kvalitatīviem tekstiem.»
Liepnieka atlaišana notiek brīdī, ka bijušo TP politiķu Šķēles un Aigara Kalvīša preses sekretāru un padomnieku piemeklējušas citas nepatikšanas. Jau ziņots, ka 4.martā Rīgas apgabaltiesa daļēji apmierināja AS «Reverta» prasību pret Liepnieku, no viņa piedzenot 321 500 latus.

Pievienot komentāru