- Nozare.info - http://www.nozare.info -

Merkele vēlas izbeigt sarunas par Turcijas iestāšanos ES

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka vēlas izbeigt sarunas par Turcijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES).

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notikušas divu lielāko politisko partiju līderu televīzijas debates. Kristīgos demokrātus pārstāvošā kanclere Angela Merkele to laikā paziņojusi, ka vēlas izbeigt sarunu par Turcijas dalību ES.

“Es nedomāju, ka viņi jebkad pievienosies, un es nekad neesmu ticējusi, ka tas notiks,” sacīja kanclere.

Ar viņu vienisprātis bija arī sociāldemokrātu līderis Martins Šulcs. “Kad es būšu kanclers, es atcelšu ES dalības sarunas ar Turciju,” pauda Šulcs.

Merkele arī piebilda, ka par šo jautājumu diskutēs ar saviem kolēģiem blokā.

Kā jau vēstīts, sarunas par Turcijas iestāšanos ES nonākušas strupceļā. Eiropā pieņemas spēkā aicinājumi apturēt ES iestāšanās sarunas ar Turciju, jo tā arvien vairāk attālinās no bloka izvirzītajiem demokrātijas standartiem.

Viens no iemesliem ir arī aizvien tuvākās Turcijas attiecības ar Krieviju. Kā viena no problēmām tiek minēta arī cilvēktiesību neievērošana Turcijā. Briseles attieksme pret Ankaru saasinājās arī pēc aprīlī notikušā referenduma, kurā tika atbalstīta Turcijas prezidenta pilnvaru palielināšana.

Foto:ministeriodeciencia/https://www.flickr.com/photos/ministeriodeciencia/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ [1]