autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Latvijas konkurētspēju mazina nodokļu politikas trūkums un augstie darba spēka nodokļi

Latvijas konkurētspējas galvenais kavējošais apstāklis ir nodokļu politikas trūkums un augstie darba spēka nodokļi, ko nepieciešams mazināt, lai biznesa vide un valsts ekonomika kopumā attīstītos. Pie šāda secinājuma piektdien, 7.oktobrī Biznesa forumā Tukumā nonāca diskusija “Izaicinājumi biznesa vidē” dalībnieki.

Pasākumu rīkoja Latvijā lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Tukuma novada Dome sadarbībā ar banku “Citadele” un A/S “Liepājas papīrs”. Atklājot diskusiju, Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans norādīja, ka par uzņēmējdarbību jādomā 365 dienas gadā, jo bizness ir visas Latvijas ekonomikas pamats.

Savukārt domnīcas “Certus” valdes priekšsēdētājs Juris Grīnvalds prezentācijā skaidroja, ka pašreiz jādomā par to, kā palielināt nodokļu ieņēmumus nevis tos ceļot, bet gan motivējot uzņēmējus maksāt nodokļus. Paneļdiskusijas dalībnieki pauda viedokli, ka vispirms nepieciešams mazināt birokrātijas slogu, kā arī skaidrot gan sabiedrībai, gan uzņēmējiem, kur tiek tērēta viņu samaksātā nodokļu nauda, jo citādi trūkst vēlmes “atbalstīt” valsts budžetu. Pašreiz izveidojusies situācija, kad ierēdniecība savas attieksmes dēļ rada nelabvēlīgu augsni biznesam, tāpēc, mainot pieeju, Latvija var panākt daudz lielāku ekonomikas izrāvienu nevis stagnēt, kā tas ir pašreiz.

Paneļdiskusijā piedalījās LTRK prezidents Aigars Rostovskis, Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš, domnīcas “Certus” valdes loceklis Juris Grīnvalds, A/S “Liepājas papīrs” valdes priekšsēdētājs un LTRK Kurzemes padomes vadītājs Jānis Vilnītis, “Wok to Walk” līdzīpašniece un restorāna vadītāja Rīgā un Tallinā Linda Liepiņa, kā arī SIA “Signum” īpašnieks un LTRK Zemgales padomes vadītāja vietnieks Vitālijs Upenieks. Biznesa forumu vadīja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Ceturtdien, 6.oktobrī, Tukuma uzņēmēju nedēļas ietvaros notika arī eksporta pēcpusdiena, kur vairāki uzņēmumi dalījās savā pieredzē par sadarbību ar zinātniekiem un inovāciju radīšanu, kā arī klātesošajiem bija iespēja iepazīties ar dažādiem atbalsta instrumentiem biznesa attīstīšanai. Pasākumu vadīja laikraksta “Dienas Bizness” žurnālists Didzis Meļķis.

Abu pasākuma dienu noslēgumā ar savu pieredzi dalījās vairāku uzņēmumu pārstāvji, lai iedvesmotu klātesošos nebaidīties izvirzīt augstus mērķus darbības attīstībai gan Latvijā, gan arī eksporta jomā.

“LTRK mērķis ir rosināt uzņēmējus būt aktīviem kā Rīgā, tā reģionos, jo tikai tā var uzzināt viņu galvenās problēmas un diskusiju rezultātā rast risinājumus. Dalība Uzņēmēju nedēļā Tukumā ir jauna pieredze organizācijai, kas, cerams, kļūs par labu tradīciju,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

“Tukuma novada pašvaldība var būt gandarīta par ievērojamo progresu labvēlīgas uzņēmējdarbības vides attīstībā un var lepoties ar saviem uzņēmumiem un uzņēmējiem, kuri sava uzņēmuma izaugsmē balstās uz novada konkurētspējīgām priekšrocībām un vērtībām,” saka Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Ē.Lukmans.

Bankas “Citadele” Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece: “Biznesa forums uzņēmējiem ir lieliska iespēja ne tikai uzzināt daudz ko jaunu, iedvesmoties jauniem sasniegumiem, bet arī iepazīties un atrast jaunus partnerus. Mēs šo pasākumu atbalstām, jo mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšana ir bankas “Citadele” prioritāte. Banka “Citadele” Latvijā kredītos uzņēmējiem šī gada pirmajā pusgadā ir piešķīrusi 57,7 milj. eiro. Visvairāk “Citadele” kreditējusi tieši mazos un vidējos uzņēmumus – piešķirot 28,3 milj. eiro, kas ir par 57% vairāk nekā pērn. Šogad uzsākām produktu sēriju “Atbalsta kredīts”, kas pielāgota dažādu nozaru mazo un vidējo uzņēmumu vajadzībām. Piemēram, uzņēmumiem un zemnieku saimniecībām ar šiem jaunajiem produktiem tiek dota iespēja saņemt kredītus līdz pat 20 000 eiro, balstoties uz klienta naudas plūsmu un bez īpašuma ķīlas nepieciešamības.”

“Reģionos esam uzņēmējiem atvērti un pieejami. Kurzemē “Citadeles” filiāles atrodas Tukumā, Talsos, Ventspilī, Liepājā un Saldū, kā arī uzskatām – tas ir svarīgi, ka banka dodas pie klientiem. “Citadeles” vīzija ir aktivizēt reģionus – gan iedzīvotājus, gan mazos un vidējos uzņēmumus, radot viņiem jaunas iespējas un veicinot ekonomisko aktivitāti reģionos,” saka Ieva Vērzemniece.

Foto:Unsplash//https://pixabay.com/en/users/Unsplash-242387//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Pievienot komentāru