- Nozare.info - http://www.nozare.info -

“Latgalītes” īpašnieks lūgs Rīgas domei pagarināt nomas līgumu

[1] Rīgas pašvaldība uzsver, ka nav tiesiski iespējams pagarināt līgumu starp firmu “Otto” un Rīgas domi par tirgus “Latgalīte” nomu, tādēļ līdz 2013. gada 1. janvārim šī teritorija būs jānodod Rīgas domei tīrai un sakārtotai.

Visām ēkām, kuras, kā atzīst Rīgas dome Īpašuma departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilze Krūkle, ir dzīvībai bīstamas, būs jābūt nojauktām.

Šāds tirgus ir nepieciešams, to neviens neapstrīd, atzīst I. Krūkle. Pastāv ļoti daudz variantu, kas turpmāk notiks ar šo teritoriju, iespējams, pašreizējais īpašnieks nāks klajā ar kādu piedāvājumu vai platība tiks iznomāta kādam citam un „Latgalītei” mājas būt jāatrod citur, raksta NRA.lv [2].

“Visticamāk, ka lūgsim līgumu pagarināt, taču zinot Rīgas domes attieksmi, ļoti iespējams, ka mums tiks atteikts,” portālam nra.lv pastāstīja Akciju sabiedrības „Otto” direktors Jānis Graudiņš. Viņš arī atklāja, ka februārī ir paredzēta valdes sēde, kurā arī tiks lemts par šīs teritorijas un tirgus nākotni viņu paspārnē. „Pagaidām mums nav nekādu plānu par līdzīga tirgus izveidi citur Rīgā mums nav, jo tās ir lielas izmaksas un firmai tas nebūtu izdevīgi, pretējā gadījumā kaut kas līdzīgs būt izveidots jau sen,” informē J. Graudiņš.

J. Graudiņš arī atzīst – ja Rīgas dome līgumu pagarināšanu neatbalstīs, tad arī „Latgalītei” būs pienākušas beigas. „Žēl jau ir, Rīgā normāli funkcionējošās tirgotavas bija tik vien kā „Centrāltirgus” un „Latgalīte”, kurai nu draud nojaukšana. Viss pārējais ir aizklapēts ciet,” atzina J. Graudiņš.

Akciju sabiedrības „Otto” īpašnieks atzīst, ka nav informēts par to, kur paliks tirgotāji un viņu preces, jo tā vairs neesot viņu darīšana. „Esam informējuši par notiekošo. Līgumu ar viņiem pagarinājām līdz 30.septembrim. Pēc tam gan, ja netiks pagarināts nomas līgums ar Rīgas domi, visiem teritorija būs jāatbrīvo”.

Gadījumā, ja Rīgas dome apstiprina jauna nomas līguma slēgšanu ar Akciju sabiedrību „Otto”, tirgus teritorijā esošās ēkas un vispārējā platība tiks atjaunota, informē J. Graudiņš.