autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kā var noderēt kredīts, ja radušās neparedzētas ķibeles Tavā privātīpašumā ziemā?

Īsta ziema ar sniega kupenām un gaisa temperatūru krietni zem nulles var būt pārbaudījums ne vienam vien privātmājas īpašniekam. Kā Tev var noderēt izdevīgs kredīts, ja steidzami nepieciešama nauda neparedzētu sarežģījumu risināšanai? Turpini lasīt un uzzini vairāk šajā nebanku aizdevēja Credit24 sagatavotajā rakstā!

Kādu apkures sistēmu izvēlēties privātmājai?

Aukstā laikā jo sevišķi liela nozīme ir tam, kāda apkures sistēma mājā ierīkota. Tai jābūt ne vien efektīvai, bet arī izmaksu ziņā lētai. Turpinājumā lasi populārāko apkures sistēmu veidus, to trūkumus un priekšrocības!

Malkas apkure

Lielākā malkas apkures priekšrocība ir tās zemās uzstādīšanas izmaksas un kurināmā pieejamība. Tomēr tai ir vairāki trūkumi:

● visai zems saražotā siltuma daudzums;
● nav iespējama automatizācija;
● ļoti bieži jātīra skurstenis;
● var būt bīstami, ja krāsnij radušies bojājumi.

Senākās lauku mājās malkas apkure ir apvienota arī ar plīti ēdiena pagatavošanai tieši uz uguns, kas piešķir pavisam citu garšu un aromātu. Iedomājies, cik gan gardi var būt tikko cepti gaļas pīrādziņi vai pašu audzētu ābolu vai ogu plātsmaize!

Malkas apkures katli var būt ražoti no:

● tērauda – lielāks siltuma daudzums, taupot kurināmo. Vieglāk tīrāms, pateicoties katla formai;
● čuguna – ilgāks kalpošanas mūžs nekā tērauda katlam, taču nepieciešama ilgāka kurināšana, lai telpā nodrošinātu vajadzīgo siltumu.
Izvēloties malkas katlu, ņem vērā tā uzbūvi, ietilpību, kā arī maksimālo pagales izmēru, kādu iespējams ievietot krāsns mutē.

Mūsdienīgāki malkas apkures katli bieži vien ir kombinēti un tos var kurināt gan ar malku, gan briketēm vai granulām.

Granulu katli

Izmaksu ziņā vidēji dārgs apkures veids, taču ar augstu saražotā siltuma daudzumu. Granulas ir videi draudzīgs kurināmais, taču tas jāuzglabā pilnīgā sausumā, tādēļ piemērota vieta būs šķūnītis. Izvēloties granulu katlu, Tev vairs nebūs jāuztraucas par siltumu, jo katla sistēma ir automatizēta. Tas nozīmē, ka sistēma pati kontrolēs, cik daudz granulu attiecīgajā brīdī nepieciešams sadedzināt, lai nodrošinātu uzstādīto temperatūru.

Granulu katlu ierīkošana

Lai gan granulu katls var šķist visai dārgs – tā cena vidēji sasniedz 2000 eiro, – iztērētā nauda ātri vien atmaksāsies. Šos katlus parasti ierīko privātmājas pagrabā, garāžā vai speciāli uzbūvētā apkures namiņā. Mūsdienīgākajiem granulu katliem ir pieslēgts arī internets, kas nozīmē, ka to iespējams vadīt attālināti.

Ja gribi savu nokalpojušo apkures sistēmu mainīt uz jaunu, izpēti, kādu atbalstu tās ierīkošanai var sniegt kredīts!

Gāzes apkure

Gāzes apkure nodrošina visaugstāko siltuma efektivitāti, turklāt reti kad nepieciešama sistēmas apkope. Tomēr uzstādīšanas procesā ir jāveic stingra drošības kontrole, lai neradītu eksplozijas briesmas.

Izvēloties gāzes apkuri, Tev vairs nebūs jādomā par manuālu siltuma kontroli – sistēma visu izdarīs Tavā vietā. Programma darbojas pēc āra gaisa temperatūras, tādējādi zinot, cik intensīvi attiecīgajā mirklī jākurina, lai telpās nodrošinātu Tevis izvēlēto temperatūru, piemēram, 18 grādus pēc Celsija. Gāzes apkures katliem ir pieejami arī dažādi apkures režīmi, piemēram, kurināt mazāk pa nakti, kā arī brīvdienās, kad neviena nav mājās. Tas ir efektīvs veids, kā ietaupīt naudu.

Gāzes apkures priekšrocības:

● siltuma efektivitāte līdz pat 90%;
● kurināma ar dabasgāzi (mājoklim piegādā centralizēti pa gāzes vadu) un šķidrināto gāzi (propāns, propāns-butāns, ko uzglabā cisternā pie ēkas);
● neveido kodīgus dūmus, tādēļ ir videi draudzīga;
● pilnīga automatizācija.

Diemžēl gāzes apkures sistēmas ierīkošana ir visai dārga, ja tā jāuzstāda no nulles. Ja, konsultējoties ar speciālistiem, saproti, ka tieši gāzes apkure Tavai mājsaimniecībai būs vispiemērotākā, Tev var noderēt patēriņa kredīts – nopērc ierīci un naudu par kredītu atdod pakāpeniski.

Siltumsūknis

Siltumsūknis ir videi nekaitīgs apkures veids. Tas ir pilnībā automātisks, taču, lai nodrošinātu augstu siltuma efektivitāti, nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi uzstādīšanas procesā.

Šobrīd nopērkami vairāki siltumsūkņa veidi atkarībā no enerģijas avota:

zemes kolektors – pie mājas zem zemes tiek ierakta plastmasas caurule (jārok tik dziļi, lai caurule ļoti aukstā laikā neaizsalst). Vislabāk tās ierīkot mitrā augsnē vai gruntsūdens slānī;
dziļurbums – cauruļvads tiek ierakts dziļurbumā un aizbetonēts; lielākoties vienas ēkas apsildīšanai tiek uzstādīti vairāki dziļurbuma sūkņi;
ūdens – ūdens – kolektoru iegremdē pie mājas esošā ūdens tilpnē, kurā ir pietiekošs ūdens daudzums;
gaiss – ūdens – enerģija tiek iegūta no āra gaisa, patērējot pat par 75% mazāk elektroenerģijas nekā elektriskā apkures sistēma. Diemžēl, šis apkures veids ir atbilstošs reģionos, kur āra gaisa temperatūra nenoslīd zemāk par mīnus 20 grādiem pēc Celsija, jo tad iekārta sildīšanai sāk izmantot elektrību, kas apkuri krietni sadārdzina.

Modernām iekārtām ir iestatāma arī telpas dzesēšanas opcija karstā laikā. Siltumsūkņa priekšrocības ir arī tā draudzīgums videi, jo apsildes procesā nerodas pelni, dūmi vai kaitīgas vielas. Arī par kurināmā iegādi, transportēšanu vai uzglabāšanu nav jāuztraucas, jo tāda vienkārši nav.

Protams, ka siltums mājā nav atkarīgs tikai no apkures iekārtas. Pirmais nosacījums ir novērst siltuma zudumus. Neļauj naudai par apkuri izkūpēt gaisā!

Siltuma zuduma novēršana

Par mājas energoefektivitāti ir jādomā jau pirms mājas būvniecības uzsākšanas, paredzot ilgtermiņa risinājumu. Ņem vērā, ka ēkā, kurā vērojams liels siltuma zudums, rodas mitrs gaiss, kas savukārt ievērojami var pasliktināt mājokļa iemītnieku veselību, radot alerģiju vai hroniskas iesnas.

Visbiežāk ēkas siltuma zudumus rada:

jumts – ņemot vērā, ka siltums pēc fizikas likuma ceļas uz augšu, jumtu var uzskatīt par būtiskāko ēkas daļu, kurai obligāti jābūt nosiltinātai. Jumta siltināšana var būt piņķerīga, ja mājas forma ir sarežģīta;
sienas – ietekmē gan izvēlētais materiāls un biezums, gan salaiduma vietas;
grīda – auksta grīda padara telpu vēsu, pasliktinot mājīgumu. Turklāt tad vienmēr telpā nepieciešams paklājs, lai uz grīdas varētu uzturēties arī ar basām kājām;
durvis – durvīm jābūt kvalitatīvi ieliktām, lai nerastos šķirbas, caur kurām aukstajam gaisam ieplūst iekštelpās. Ja ārdurvis bieži tiek virinātas vai pat daļēji turētas vaļā, ieteicams veidot priekštelpu, kuru var izmantot kā vietu apavu un virsdrēbju novietošanai;
logi – jo mājai vairāk un lielāki logi, jo lielāks siltuma zudums būs. Šobrīd ir nopērkami kvalitatīvi daudzkameru plastmasas logi, kas ir hermētiski noslēgti un neļauj siltumam izkļūt no telpas. Savukārt pēc montāžas šķirbas ir rūpīgi jānosiltina un jāaizblīvē ar montāžas putām.

Kā izvēlēties mājai piemērotus logus?

Logu izvēle ir atkarīga no tādiem faktoriem kā siltuma noturība, materiāls un vizuālā iederība ēkas dizainā.

Visbūtiskākie kritēriji ir:

● siltuma noturība;
● gaismas caurlaidība;
● trokšņu izolācija;
● ērta lietošana;
● ilga kalpošana.

Populārākie logu profili ir:

● alumīnijs;
● līmēts koks, kas noklāts ar alumīniju;
● plastikāts, kas noklāts ar alumīniju;
● plastikāts;
● koks.

Nākamais punkts, kam pievērs uzmanību, izvēloties labākos logus, ir stikla pakete, jo tā aizņem lielāko loga daļu. Stikla pakete ir brīvās gaisa vietas starp stikliem – jo vairāk šādu brīvo vietu, jo telpa būs siltāka un klusāka.

Ikdienas ērtības nolūkos, pievērs uzmanību arī loga atvēršanas un aizvēršanas mehānismam, kas sastāv no roktura, viras, sprūda un citām detaļām. Logu furnitūra ietekmē ne tikai logu atvēršanu un aizvēršanu, bet arī veic drošības funkciju, neļaujot logu uzlauzt.

Tiek izdalīti trīs galvenie furnitūras veidi pēc logu atvēršanas veida:

1. pagriežamā furnitūra ar vertikālo piekari – tipiskais loga atvēršanas variants no kreisās vai labās puses;
2. furnitūra ar horizontālo piekari – var ierīkot ikviena veida un izmēra logiem, nodrošinot īpašu aizsardzību pret logu uzlaušanu. Pateicoties šim mehānismam, logu iespējams pagriezt par 180 grādiem;
3. pagriežamā/atvāžamā furnitūra – iespējams noregulēt loga novietojuma stāvokli, pagriežot rokturi.

Mūsdienās ir nopērkami dažādas kvalitātes logi, taču ņem vērā, ka zemākas kvalitātes logiem biežāk radīsies kondensāts jeb logiem būs aizsvīšanas efekts, kā arī būs novērojama lielāki siltuma zudumi, kā rezultātā ietaupītā nauda par zemākas kvalitātes logiem vienalga tiks izmesta vējā.

Papildus klasiskajiem logu modeļiem, vari iegādāties arī:

● bērnu slēdzeni, bez kuras nav iespējams atvērt logu;
● sprūdu, kas neļauj logam aizvērties vējā vai caurvējā;
● pagrieziena bloķētāju, lai varētu atvērt logu tikai vēdināšanas režīmā u.c.
Arī par logiem ir pienācīgi jārūpējas, lai tie pilnībā pildītu savas funkcijas. Lai logu furnitūra kalpotu pēc iespējas ilgāk, ievēro šos padomus:
● negriez loga rokturi vairāk par fiksēto stāvokli un nemēģini to pagriezt uz otru pusi;
● neremontē mehānismu paša spēkiem vai neizjauc to – drošāk ir izsaukt meistarus, kuri pārzina visus mehānisma knifiņus;
● pirms loga atvēršanas ar otru roku piespied loga malu;
● nemazgā logus ar abrazīviem tīrīšanas līdzekļiem!

Labas kvalitātes logiem ir nepieciešamas finansiālas investīcijas, tāpēc nepieciešamības gadījumā sazinies ar Credit24,lai Tev būtu pieejams ātrais kredīts internetā! Ne tikai ātrais kredīts internetā, bet arī kāds cits kredīts var noderēt mājsaimniecībā. Turpini lasīt un uzzināt, kādās situācijās!

Sasalušas ūdens trubas

Privātmāju īpašnieki ne reizi vien ziemā sastopas ar šādu problēmu – aizsalis ūdens vads. Iemesls ūdens trubas aizsalšanai visticamāk ir tās atrašanās dziļums zem zemes – tam jābūt ap vienu līdz diviem metriem, bet arī tādā gadījumā nav garantija, ka ūdens trubas aukstā laikā neaizsals. Aizsalt var arī pietiekami dziļi ieraktas trubas – tas, visticamāk, notiks vienā vai abos trubas galos, piemēram, zem mājas pamatiem, kur truba vairs nav tik dziļi zemē.

Risinājumi ūdens trubas atkausēšanai var būt dažādi:

● no ūdens vada gala stumt trosi;
● liet sistēmā karstu sālsūdeni;
● sildīt ar celtniecības fēnu u.c.
Tad, kad gaisa temperatūra noslīd krietni zem nulles, gan pa nakti, gan pa dienu vaļā nedaudz atstāj kādu krānu (pavisam mazliet, lai veidojas neliela ūdens strūkla), kas neļaus trubai sasalt, jo ūdens nepārtraukti cirkulēs.

Ūdens trubas siltināšana

Tomēr drošākais un pareizākais variants ir jau laikus nosiltināt ūdens trubas, lai ziemā izvairītos no to aizsalšanas. Turklāt, piemēram, aukstā ūdens trubas ieteicams siltināt arī tādēļ, lai izvairītos no:
● kondensāta rašanās vasarā;
● siltuma nodošanu no apkārtējās vides trubai – dzeramajam ūdenim trubās kļūstot siltam, tajā var sākt rasties baktērijas.

Trubu siltināšanai sauc palīgā pieredzējušus meistarus un iegādājies tikai kvalitatīvu siltumizolācijas materiālu! Ja trubu siltināšanai nepieciešamas papildu finanses, Tev var noderēt kredīts internetā. Kredīts ir salīdzinoši ērta opcija nekavējoties saņemt naudu, bet atmaksāt to no gaidāmajiem ienākumiem.

Diemžēl ūdens trubu sasilšana nav vienīgā problēma, ar ko privātmāju īpašnieki sastopas ziemā.

Nelīdzens piemājas bruģis

Pašam ieklājot bruģa segumu, tas ar laiku var pamatīgi deformēties, kā rezultātā tas ne vien vizuāli izskatīsies slikti, bet arī regulāri radīs pagalmā peļķes un ziemā –bīstamus ledus laukumus.

Augstas kvalitātes un pareizi ieklāts bruģakmens kalpo ļoti daudzus gadus. Populārākie veidi, kā ieklāt bruģi, ir:

● šuve pie šuves;
● vēdekļa veidā;
● viļņu veidā;
● pītā veidā;
● pa diagonāli;
● skujiņas veidā;
● krusta veidā un citos variantos.

Lai ziemā izvairītos no paslīdēšanas, pagalma labiekārtošanai ieteicams izvēlēties bruģakmeni ar nelīdzenu faktūru.

Bruģakmens ieklāšanai var noderēt patēriņa kredīts, jo pirms darbu uzsākšanas ne vienmēr ir iespējams paredzēt precīzas izmaksas. Vai zini, kas ir patēriņa kredīts?

Patēriņa kredīts mājas un pagalma labiekārtošanai

Patēriņa kredīts, tāpat kā ikviens cits ātrais kredīts internetā, ir saņemams salīdzinoši ātri bez liekas dokumentu kārtošanas. Patēriņa kredīts nozīmē, ka Tev ir pieejama naudas summa jeb kredītlimits atbilstoši Tavas maksātspējas ietvaros.

Praktisks piemērs

Aizdevējs pavisam piešķir Tev 500 eiro lielu aizdevumu, bet Tu iztērē tikai 350 eiro no tiem. Tas nozīmē, ka procenti būs jāmaksā tikai par izmantotajiem 350 eiro, bet nepieciešamības gadījumā atlikušie 150 eiro būs kā drošības spilvens, ja nepieciešama papildu nauda, piemēram, bruģa ieklāšanai, kanalizācijas trubu nomaiņai, virtuves remontam vai mēbeļu iegādei.

Patēriņa kredīts tāpat kā jebkurš cits kredīts ir nopietns finansiāls lēmums, tādēļ, pirms tam piesakies, izvērtē savu maksātspēju!

Mājas uzlabošanas darbus veic savlaicīgi!

Cik reizes esi atlicis būtiskus mājas un mājas apkārtnes labiekārtošanas darbus tikai tādēļ, ka tajā mirklī nav pietiekami daudz finanšu līdzekļu? Aizmirsti par to, jo Credit24 kredīts var palīdzēt ikvienā mirklī, ja vien Tev ir atbilstoša maksātspēja!

Credit24 kredīts ir:

parocīgs, jo naudu var saņemt aptuveni 10 minūšu laikā, ja pieteikumu nosūti aizdevēja darba laikā;
uzticams, ko pierāda arī klientu atsauksmes – deviņi no 10 Credit24 klientiem ieteiktu aizdevēju arī citiem;
izdevīgs, jo kredīta pieteikuma nosūtīšana, naudas izmaksa un konta apkalpošana ir bez maksas, turklāt, ja esi aizdevēja jaunais klients, Tev pieejams bezprocentu kredīts (Tev būs jāatdod tieši tikpat liela summa, cik aizņēmies).

Izdevīgs aizdevums neaprēķināmiem tēriņiem – kredītlīnija

Izvēloties kredītlīniju, Tev būs iespēja iegūt nepieciešamos līdzekļus ātri un izdevīgi, neradot manāmu robu maciņā. Ar kredītlīniju Tu iztērēsi tieši tik, cik nepieciešams par konkrēto pirkumu, jo tās priekšrocība ir izmantot naudu tikai tad, kad tā nepieciešama. Turklāt procentus atmaksā tikai par to summu, ko esi iztērējis. To var uzskatīt par drošības spilvenu brīžos, kad izdevumi nav paredzami. Kredītlīnijas aizdevumu vari atmaksāt jau uzreiz pēc mēneša vai mazos daudzumus trīs gadu laikā.

Kredītlīnijas priekšrocības:

● bezmaksas kredītlīnijas noformēšana, konta apsekošana un komisija par naudas izmaksu;
● dienas procentu likme pirmajās 30 dienās 0%;
● gada procentu likme ir 103,18%
● izvēlies kredītlimitu no 100 līdz 4000 eiro (izmanto visu summu uzreiz vai tikai daļu no tās);
● saņem naudu tieši tad, kad tā ir nepieciešama.

Uzticamais aizdevējs Credit24 iesaka – neatliec remontdarbus vai mājas labiekārtošanu uz vēlāku laiku, ja vari to izdarīt jau šodien! Rūpējies par savu mājokli laicīgi un ietaupi naudu ilgtermiņā!

Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt līgumā norādītajā laika posmā!

Pievienot komentāru