autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kā izvēlēties mēbeles jaunajam mājoklim?

Iekārtošanās jaunā mājoklī ir gan prieks, gan izaicinājums. Tā ir patīkama, bet tai pat laikā arī mokoša nodarbe, ko pavada milzum daudz lēmumu un šaubu. Vēl jo vairāk, ja nākas iegādāties jaunas mēbeles un dažādus sīkumiņus, kas atvieglo dzīvi un padara to vienkāršāku. Turklāt, nevar aizmirst, ka tas viss maksā. Tādēļ šodien lielākā Latvijā interneta veikala 220.lv speciālisti dalās ar padomiem, kā izvēlēties mēbeles jaunajam mājoklim.

Virtuve.

Nekļūdīsimies sakot, ka virtuve mūsdienās ir mājas sirds. Aizvien biežāk virtuve tiek savienota ar viesistabu vai nošķīrums vairāk ir simbolisks, savukārt virtuves centrā iekārtojas ēdamgalds vai virtuves saliņa – bārs, lai ģimene pulcētos virtuvē un ēdiena gatavošana kļūtu par maziem ģimenes svētkiem. Nav svarīgi, vai virtuve ir maza vai plaša un savienota ar viesistabu, bet attiecībā uz virtuves mēbelēm ir spēkā vairāki universāli noteikumi. Pirmām kārtām, ja ir iespējamība, pasūtiet mēbeles individuāli, tieši saskaņā ar jūsu telpas plānojumu un vajadzībām. Pat ja šķiet, ka vairumam dzīvokļu ir standarta izmēra virtuves, tomēr, pērkot jau gatavas mēbeles, nesanāk ne ietaupīt, ne efektīvi izlietot telpu, jo noteikti izlīdīs kāda 20 cm sprauga starp skapīšiem un sienu, kas nebūs ne lietderīgi, ne pievilcīgi. Pie tam, virtuvē pavadām pietiekami daudz laika, tāpēc visam ir jābūt ērtam, piemēram, galda virsmai pielāgotai jūsu augumam, savukārt skapīšiem ar tādiem rokturiem, par kādiem vienmēr sapņojāt. Vēl uz virtuves mēbelēm ir attiecināms 6 metru noteikums un trijstūra noteikums. Uz trijstūra asīm ir jābūt ledusskapim, plītij un izlietnei. Tie ir trīs punkti virtuvē, pie kuriem pavadāt visvairāk laika. Starp punktiem, no A līdz B un līdz C, kopējais attālums nedrīkst būt lielāks par 6 m. Pretējā gadījumā būs neērti, nogursiet, skraidot no viena punkta uz citu.

Viesistaba.

Viesistaba ir visskaistākā istaba, jo tajā uzņemat viesus, tomēr neuztaisiet viesistabu par muzeju, jo tās mēbeles, aksesuāri un rotājumi nav domāti tikai viesiem, tās ir jūsu mājas. Tādēļ pirmām kārtām domājiet par praktiskumu, ērtumu un saviem vaļaspriekiem, viesistabai ir jābūt ērtai un mājīgai tieši jūsu ģimenei. Tomēr, viesistabai ir sava īpašā funkcija, tad nu šajā istabā atvēliet vietu lietām, ar ko lepojaties – suvenīriem no ārvalstīm, dāvanām vai balvām. Ja apdzīvojat mazu platību un viesistabā arī ir jāatrod stūrītis lietu novietošanai, izvēlieties tādas viesistabas mēbeles, kas palīdzētu īstenot šo mērķi. Tomēr centieties izvairīties no situācijas, kad visas sienas garumā tiek novietota liela sekcija – tās zelta laiki jau ir pagājuši. Ja viesistaba nav liela, daļa interjera dizaineru iesaka neizvēlēties lielas, masīvas mēbeles. Bet ja vēlaties – kādēļ gan nē? Tādā gadījumā viesistabas mēbelēm nevajadzētu aizņemt visu telpu, tām vajadzētu būt mazāk. Piemēram, izvēlieties viesistabas mīksto daļu nevis 3+2+1, bet gan 3+1 un pāris nelielus pufus vai krēslus, kas aizņem mazāku vietu un, ja nav nepieciešami viesistabā, var tikt izmantoti arī citās istabās. Piemēram, izdevīgāk ir iegādāties pievilcīgus krēslus pie darbagalda, lai, nepieciešamības gadījumā, tie lieliski iederētos arī viesistabā, kad sapulcējas vairāk viesu. Starp viesistabas mīkstās daļas mēbelēm vajadzētu būt vismaz viena metra attālumam, lai būtu ērti pārvietoties starp mēbelēm, īpaši, ja istaba ir caurstaigājama un nākas pa to daudz staigāt. Pie tam, mazām telpām ieteicams izvēlēties pufus ne tikai tādēļ, ka tie ir mazāki par atpūtas krēsliem, bet arī tāpēc, ka pufi bieži vien ir arī mantu kastes – tā ir vēl viena ērta vieta, kur var salikt dažādus sīkumus, nepiekraujot galvenos skapjus vai sekcijas. Plašuma sajūtu istabās palīdz radīt mākslas darbi pie sienām un spoguļi, nebaidieties pie sienas pielikt lielu, skaisti ierāmētu spoguli. Vislabāk tas der virs dīvāna, bet varbūt jūsu viesistabā tas iederētos arī citā vietā.

Guļamistaba.

Tā ir guļamistaba nevis viesistaba, parasti te viesus neaicinām, bet pavadām daudz laika, tādēļ arī šī istaba ir pelnījusi būt skaista. Nebaidieties izvēlēties mēbeles, kas jums patīk. Tomēr papūlieties būt pēc iespējas praktiskāki. Piemēram, ja guļamistaba nav pārāk liela un nav iespējams izvēlēties lielu skapi, tad izvēlieties gultu ar gultasveļas kasti. Te ietilps ne vien gultasveļa, bet arī daļa no sezonas drēbēm. Gultasveļas kaste tik tiešām ļauj ietaupīt daudz vietas. Vēl viena gudrība– izvēlieties skapīšus pie gultas bez atklātām sadaļām, tad tajās ietilps mazas personīgās lietas un tām nevajadzēs paredzēt vietu lielajā drēbju skapī. Ja guļamistabā patīk paskatīties televizoru, tad varbūt ir īstais brīdis nomainīt veco televizoru un atbrīvoties no pārvietošanos traucējošā televizora galdiņa? Mūsdienu televizori ir plāni un viegli, tāpēc droši var karāties pie sienas. Televizora galdiņa vietā labāk zem pakarinātā televizora piestipriniet pāris plauktiņus – sīkumiem, varbūt pat rotu kastītei, fotoattēlu rāmīšiem. Tātad, apkopojot iepriekš minēto, vienmēr domājiet par sevi un to, kas ir ērti jums, jo jaunajās mājās taču paši vien dzīvosiet, ne jau jūsu viesi, kas ar labpatiku iesaka, ko un kā darīt. Izvēloties viesistabas mēbeles, pasūtot virtuves mēbeļu komplektu vai iekārtojot guļamistabu – meklējiet kvalitatīvas mēbeles, kas jums būtu pa kabatai. Tādējādi jutīsieties ietaupījis un priecāsieties par kvalitāti.

Pievienot komentāru