autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Jaunais Centrāltirgus šefs un nomnieks viens otru vaino kukuļa piedāvāšanā un pieprasīšanā

Rīgas centrāltirgu pusotru mēnesi vada partijas Saskaņa jauniešu organizācijas vadītājs Andris Morozovs. Viņš šajā amatā nomainīja Jāņa Urbanoviča biznesa partneri Anatoliju Abramovu, kuru šovasar apcietināja KBAB darbinieki. Jaunajā postenī Centrāltirgus šefs Morozovs demonstrēja apņēmību sakārtot tirgu, kur līdz šim darbojās starpniekuzņēmumi. Šonedēļ Morozovs paziņoja, ka kāda iepriekš Saskaņas politiķiem piederējusī firma vairs tirgū nesaimniekos, kas izraisīja konfliktu. Jaunais Centrāltirgus šefs un nomnieks viens otru vaino kukuļa piedāvāšanā un pieprasīšanā, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Starpniekfirma Rīgas centrāltirgū darbojas gadiem. Kad tā piederēja Saskaņas politiķiem, tad te brīvi varēja tirgot bez kases aparātiem, bez pavaddokumentiem un savādāk aizdomīgi pārkāpjot likumu. Kolīdz firma vairs nepiederēja Saskaņas politiķiem, sākās problēmas.

Firma KN un partneri Rīgas centrāltirgū ienāca pirms 19 gadiem vēl laikos, kad nebija tādas partijas Saskaņa. Tā piederēja Parex bankas Kredītu un līzinga departamenta direktoram Mihailam Kameņeckim un šīs bankas darbiniekiem. Vēlāk, kad Rīgā pie varas nonāca Saskaņa, paplašinājās arī uzņēmuma KN un partneri teritorijas centrāltirgū. Tai iznomāja zivju paviljonu un blakus esošo teritoriju. Firma savukārt, iznomāja to tālāk tirgotājiem. 2014.gadā Kameņeckis savas daļas KN Partneri pārdeva uzņēmējiem, kas apsaimniekoja Nakts tirgu.

“Vīri no Saskaņas partijas solīja, ka šis līgums netiks pārtraukts. Kioski ir uzbūvēti ar nosacījumu, ka darbosies līdz 2019.gadam. Un, kā saka cilvēki, kas ieguldīja naudu šajā projektā, viņi ir nodrošināti, ka viņi varēs strādāt mierīgi un pelnīt un atpelnīt tos līdzekļus, ko viņi tur savukārt ir ieguldījuši priekšvēlēšanu kampaņā…iepriekšējā,” stāsta SIA “KN Partneri” valdes loceklis Armands Gritāns.

Kameņecka laikā firma plauka un zēla. Neviens neprasīja tai kaut ko darīt tirgus labiekārtošanā. Likās, ka tikpat vienkārši pelnīt būs arī jaunajiem īpašniekiem. Tomēr šovasar viss mainījās. Jūnijā par tirgus valdes locekli kļuva partijas Saskaņas jauniešu organizācijas restart.lv vadītājs Andris Morozovs.

Firmai KN un partneri ir aizdomas, ka ar viņa ziņu esot noorganizētas anonīmas sūdzības par Centrāltirgus pārdevējiem. VID sācis pārbaudes. Atradis, ka vairākiem nav kases aparātu, citi nav varējuši uzrādīt preces izcelsmi, vēl kādam nav bijuši sakārtoti darbinieku saraksti. Morozovs vērsies ar pretenzijām pret starpniekuzņēmumu, tas atbildējis, ka, kā tirgotāji ievēro likumu, nav viņa problēma. Taču izrādās, ka pretenzijām bijis juridisks pamats, jo jau līgumā ar Kameņecka firmu bijusi iekļauta prasība, ka atbildība par tirdziecības likumību likumam gulstas uz KN un partneri.

“Es pazvanīju savam bijušajam biroja biedram Andrim Elksniņam un pajautāju, vai viņš nevar kaut kādā veidā palīdzēt šajās sarunās, jo kopā bija birojs vienā stāvā Tērbatas ielā, mēs kā kolēģi, kā juristi komunicējām, es paprasīju, nu varbūt ir kāds cilvēks, kas Saskaņas partijā var lietas kaut kā pārrunāt, atrisināt. Mēs satikāmies. Viņš teica, ka, lai es eju runāt pie Morozova kunga, pie Centrāltirgus direktora, ka viņš īsti negrib šajā lietā pats iesaistīties, lai es runāju ar Morozova kungu. Kad es atnācu pie Morozova kunga, viņš man teica – jums ir 600 000? Es teicu – nav, nu tad mēs nevaram palīdzēt,” turpina Gritāns, norāda, ka nezinot, kam domāta tāda summa.

Tirgus direktors nenoliedz, ka viņam ar Gritānu bijušas vairākas sarunas pēc tam, kad administrācija firmai izteikusi brīdinājumu par līguma laušanu. 600 000 viņš prasījis neesot. Esot prasījis mazāku summu un nevis sev, kā varētu padomāt, bet gan centies piedzīt firmas parādus par nomu.

Andris Morozvs atzīst, ka Greitāns pie viņa nācis vairākkārt. “Divreiz esmu saticis. Vienreiz uz ielas. Lai kaut kādā veidā mēs viņam pagarinām šo esamību šeit,” norāda Morozovs.

Uz jautājumu, vai par kaut kādiem citādiem maksājumiem sarunas tad bija, Morozovs atbild, ka viņam nav nekādas tādas informācijas. “Mēs varētu runāt par kaut kādām savādākām samaksām kā tikai līgumu starp Mercados un Rīgas centrāltirgu (….) Mums tikko bija ar citu žurnālistu bija saruna un viņš minēja, ka es personīgi esmu prasījis kaut kādu kukuli no viņa un summa bija mežonīgi liela nosaukta. Tāpēc man bija liels šoks par to, jo es neesmu tāds cilvēks, kuram kaut kas tāds interesētu,” norāda Morozovs.

Pēc sarunas, kurā it kā esot apspriesti 600 000, firmas vadītājs Gritāns ir vērsies KNAB, savukārt Morozovs esot aizgājis pie Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža ar sūdzību, ka Gritāns viņam grib iedot 30 000 eiro kukuli. Ķuzis to Nekā personīga apstiprināja. Arī Morozovs šajos jautājumos iesaistījis Saeimas deputātu Andreju Elksniņu.

Elksniņš sarunā ar “Nekā personīga” atzina, ka palīdz Morozovam ieviest kārtību Centrāltirgū, viņš vēršot valsts iestāžu uzmanību uz problēmām tirgū. Centrāltirgus kapitāla daļu turētājs ir Rīgas mērs.

Nils Ušakovs uzsver, ka, ja šis konkrēts uzņēmējs jebkādā veidā ir saskāries ar jebkādām nelikumībām vai viņam rodas aizdomas par jebkādām nelikumībām, viņam nekavējoties vajadzētu vērsties atbildīgās iestādēs. “Es esmu dzirdējis, ka šī sakārtošanas stāsta ir iespējamas provokācijas no visām pusēm un, ja mēs runājam par konkrēti to vietu, ko centrāltirgus vadība gribētu savest kārtībā, nu mums vajadzētu atcerēties, ka tā vieta pēc būtības ir perēklis,” norāda Ušakovs, skaidrojot, ka katrs valdes priekšsēdētājs, kas strādājis Centrāltirgū, ir veicis savu daļu no labiekārtošanas un sakārtošanas, katram ir izdevies kaut ko izdarīt, kādi darbi palika nepaveikti, diemžēl ar dažiem bijām spiesti šķirties vārda sliktākajā nozīmē. “Ja mēs runājam par teritorijas sakārtošanu, ir noslēgti līgumi, kas bija noslēgti dažiem no šiem līgumiem vēl pirms 2009.gada. Daudziem šiem līgumiem ir ļoti ilga un sena vēsture. Un visa sakārtošana prasa laiku. Šim konkrētam jaunajam valdes priekšsēdētājam ir uzdevums sakārtot arī šo tirgus teritoriju.”

Foto: Rīgas centrāltirgus

Pievienot komentāru