autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

“Hotel Garden Palace”. Viesnīcnieku strīds turpinās

Valsts policija atteikusies uzsākt kriminālprocesu par šīs vasaras notikumiem viesnīcā Hotel Garden Palace, par ko neizpratni pauž viens no strīdus situācijā iesaistītajiem – uzņēmuma 966 Freecom valdes priekšsēdētājs Uldis Skudra. Viņš un advokāts Indulis Balmaks uzsvēra, ka mēģinās savu taisnību panākt pie augstākstāvošām policijas amatpersonām, iekšlietu ministra un arī Valsts prezidenta.

Taču policijā ir vērsusies arī otra konfliktā iesaistītā puse – pašreizējie viesnīcas apsaimniekotāji SIA Sun Seasons.

NRA.lv 11. augustā rakstīja par nepatīkamu situāciju, kāda izveidojās saistībā ar viesnīcu Vecrīgā – Hotel Garden Palace, kur īpašnieku un ēkas iznomātāju nesaskaņas tika risinātas skandalozā veidā. Konflikts izvērsies un turpinās starp Vecrīgā esošās ēkas nomniekiem, viesnīcas Hotel Garden Palace apsaimniekotājiem SIA Sun Seasons, no vienas puses, un SIA 966 Freecom, kas ir vieni no nama Grēcinieku ielā Rīgā īpašniekiem. Vakar tieši U. Skudras pārstāvētā firma 966 Freecom medijiem stāstīja savu versiju par notikumiem viesnīcā.

Pēc Sun Season pārstāvju stāstītā, viesnīcā 7. augustā iebruka bruņoti vīri, izraidīja no viesnīcas viesus un darbiniekus U. Skudras uzraudzībā. Sun Seasons valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Šmits stāstīja, ka vārti bija slēgti, viņš neesot ielaists, netika sniegti nekādi paskaidrojumi, tāpēc izsaukta policija. Viņš apgalvoja, ka Sun Seasons ir īrnieki, kuriem ir noslēgts līgums ar ēkas īpašniekiem par ēkas nomu, kurā izvietota viesnīca; nomas līgums par viesnīcas atrašanos ēkā Grēcinieku ielā ir līdz pat 2022. gadam. Nomas līgumu SIA Sun Seasons slēgusi ar SIA 966 Freecom pārstāvi Aļonu Zahorulko.

Vakar U. Skudra, kas ir valdes priekšsēdētājs šajā SIA 966 Freecom, un advokāts I. Balmaks apgavoja, ka šādu personu kā A. Zahorulko nepazīst un vērsīsies policijā par, viņuprāt, fiktīvo nomas līgumu. Tajā pašā laikā gan U. Skudra, gan I. Balmaks uzskata, ka policija nespēj nosargāt īpašuma atdošanu tā likumīgajiem īpašniekiem situācijā, kad tiekot mēģināts to piesavināties, viltojot dokumentus. U. Skudra pauda neizpratni, kāpēc kriminālprocess nav sākts par faktu, ka kāds cenšas «nozagt īpašumu», bet pilnīgi par pretēju rīcību, par viesnīcas ēkas atgūšanu īpašumā. Taču netika paskaidrots, kāpēc tika izlikti ārā viesnīcas iemītnieki un kāpēc viesnīca tika izņemta no viesnīcu rezervēšanas vietnes booking.com.

Ēka Vecrīgā pieder SIA 966 Freecom – to apliecinājušas abas konfliktējošās puses, taču šī uzņēmuma galvenais dalībnieks ir Panamā reģistrēta firma Stralis Investment, kas savukārt pieder Uzbekistānas uzņēmējam Akbaram Abdulajevam, kurš pašlaik atrodas Ukrainā, kas viņam piešķīrusi patvērumu. Vakar Rīgā bija ieradies organizācijas Tiesības uz taisnīgu tiesu starptautiskais tiesību eksperts Olivers Valešs, kurš pārstāvējis A. Abdulajeva intereses, taču viņš atzina, ka nekādus sīkākus komentārus par tiesību situāciju Latvijā nesniegs. Taču viņš sacīja, ka advokāts I. Balmaks un U. Skudra esot vienīgie, kuri Latvijā var pārstāvēt viņa intereses. Diemžēl pretēji solītajam, ka varēs uzzināt nepastarpināti paša A. Abdulajeva viedokli, piemēram, ar interneta tiešsaistes palīdzību, tas nenotika. Pēc viņa pārstāvja O. Valeša teiktā, A. Abdulajevam to neļauj viņa pašreizējā fiziskā un psihiskā veselība. «Abdulajevs, kurš pašlaik atrodas Ukrainā, kur lūdzis patvērumu, pamatojoties uz Ženēvas konvenciju, jo Uzbekistānā ticis spīdzināts, nevar piedalīties preses konferencē ne klātienē, ne ar videokonferences palīdzību, jo pēc visa pārdzīvotā viņam to neļauj ne fiziskā, ne garīgā veselība,» sacīja O. Valešs. Taču preses konferences rīkotāju rīcībā bija ģenerālpilnvara, kas izdota pavisam nesen Kijevā (datēta ar 2017. gada 31. jūliju) un kurā šī persona atļauj pilnībā pārstāvēt un rīkoties U. Skudru, I. Balmaku un vācu advokātu.

Strīds par tiesībām saimniekot Vecrīgas īpašumā turpinās, taču tas jau radījis starptautisku rezonansi, ņemot vērā faktu, ka viesnīcai pat bija jāpārtrauc darbs un tās iemītnieki tika izlikti no viesnīcas. Zināms, ka jau atkārtoti Uzņēmumu reģistrs ir sasaucis SIA 966 Freecom dalībnieku sapulci augusta beigās, un atšķirībā no U. Skudras, I. Balmaka un O. Valeša stāstītā Uzņēmuma reģistra dokumenti uzrāda, ka Stralis Investment šogad (tikai citā datumā – 19. jūlijā) ir pilnvarojis citas personas pārstāvēt šo uzņēmumu.

Inga Paparde

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Pievienot komentāru