autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Forbes: Nākamās desmitgades iespējamie svarīgākie notikumi

Žurnāls „Forbes” veicis „intelektuālo eksperimentu”, kura ietvaros uz esošās informācijas un prognožu bāzes mēģināts paredzēt nākamās desmitgades svarīgākos notikumus.

„Forbes” uzskata, ka nākamajos desmit gados cilvēce var gaidīt visdaudzveidīgākos notikumus – sākot ar jaunu „melno otrdienu” Volstrītā un Ziemeļkorejas vadoņa Kima Čenira nāvi un beidzot ar pasaulē pirmo apaugļošanos bez jebkādas vīrieša līdzdalības, mākslīgās gaļas parādīšanos pārdošanā un kosmisko tūristu lidojumu uz Mēnesi. Viens gan ir skaidrs – Kubas revolūcijas līderis Fidels Kastro nodzīvos vismaz līdz 97 gadu vecumam. Par viņa aiziešanu aizsaulē amerikāņu izdevumā nav neviena vārda, tieši tāpat kā par pasaules galu 2012. gadā.

2011. gads. 70 gadu vecumā mirst Ziemeļkorejas līderis Kims Čenirs, par viņa varas mantinieku kļūst jaunākais dēls Kims Čenuns, kurš iziet uz kontaktiem ar ASV. Cietuma kamerā atrod pakārtu Bernardu Medofu. Ēģiptē nāk pasaulē septiņmiljardais Zemes iedzīvotājs. ANO pasludina nākamos desmit gadus par „Dzimumu taisnīguma desmitgadi”. Krievijas izlūkdienesti atklāj gigantisku ASV un Izraēlas kiberspiegu tīklu. Pārdošanā beidzot parādās lidojoši automobiļi „Terrafugia Transition”, „Forbes” vīzijas uzskaita portālswww.pok.lv.

2012. gads. Varu Somālijā pārņem islāmisti no grupējuma „Al Shabab”. Izraēla īsteno militāru operāciju pret Irānu, kamdēļ strauji pieaug naftas cenas. Londonas Olimpiskajās spēlēs 400 metru skrējienā ceturtais finišē cilvēks bez abām kājām, kas pārvietojas ar protēzēm. „Facebook” izvieto biržā akcijas 40 miljardu ASV dolāru vērtībā. Meksikā sākas tuberkulozes uzliesmojums, slimība vēršas plašumā arī ASV Teksasas štatā, Gvatemalā un Brazīlijā.

2013. gads. Jauna „melnā otrdiena” (Flash Crash 3) Volstrītā.

2014. gads. Ķīna izvieto Sudānā ballistiskās raķetes, izprovocējot politisku krīzi. Pilnībā tiek iznīcināts gaišzilais tuncis. Afganistānā esošo amerikāņu militārpersonu bruņojumā nonāk kompānijas „Lockheed Martin” ražojuma tā dēvētie eksoskeleti. Indietis Mukešs Ambani kļūst par pasaules bagātāko cilvēku, kura īpašumu kopvērtība sasniedz 62 miljardus ASV dolāru.

2015. gads. Sakarā ar pasaules okeāna līmeņa paaugstināšanos Bangladešai rodas nopietnas problēmas ar dzeramo ūdeni, kamdēļ valsts valdība lūdz Pasaules bankai kredītu 8 miljardu ASV dolāru apmērā atsāļošanas iekārtu iegādei. Vācijas – Alžīrijas koncerns „Desertec” Ziemeļāfrikā sāk būvēt helioenerģētisko sistēmu 500 miljardu ASV dolāru vērtībā.

2016. gads. ASV prezidenta vēlēšanās pirmoreiz vēsturē iespējams balsot, izmantojot internetu. Ar zīmolu „Murderless Meat” pārdošanā parādās laboratorijas apstākļos mākslīgi izaudzēta gaļa, kura pēc garšas līdzinās vistas gaļai. ASV Dienvidkarolīnas štatā sāk darbu virtuālā darba birža, kas ir pirmā pasaulē, kur par nelielu atalgojumu var iekārtoties darbā tiešsaistes spēlēs par apsargu vai zelta ieguvēju.

2017. gads. Austrālijā notiek pirmā apaugļošanās bez vīrieša piedalīšanās – ar sintētisko spermu, kas iegūta no vienas mātes cilmes šūnām. Biodegviela (etanols) pirmoreiz vēsturē, pat bez valdību subsīdijām, kļūst lētāka par fosilo degvielu.

2018. gads. ASV armijas kaujas vienības pamet Afganistānu, līdz ar to oficiāli tiek pabeigts pats ilgākais sauszemes karš ASV vēsturē. Uzvaru svin kā Vašingtona, tā kustība „Taliban”. Beidzas ekonomiskās lejupslīdes ceturtā viļņa zemākais posms. Pasaules ātrākais vilciens no Pekinas ierodas Parīzē, ceļā attīstot ātrumu vairāk nekā 300 jūdzes stundā

2019. gads. Ķīnā sakarā ar katastrofālu sieviešu trūkumu tiek atļautas viendzimuma laulības. Sekas ir atbilstošās iniciatīvas finanšu sfērā, kā arī homoseksuālisma propaganda. Novēlot 50 miljardus ASV dolāru Bila Geitsa fondam, visus posteņus atstāj Stīvs Džobss, viņu nomaina Džonatans Aivs.

2020. gads. „Greenpeace” paziņo par „klimata karu” sākšanos. Šrilankā sākas reliģiska rakstura konflikts, un valstī tiek ievests ANO karaspēks. Pirmais privātais kosmosa kuģis ar 8 pasažieriem piezemējas uz Mēness. Biļetes cena ir 200 miljoni ASV dolāru.

Pievienot komentāru