- Nozare.info - http://www.nozare.info -

FKTK vadītājs: Ierobežojumi ABLV bankai palīdzēs stabilizēt esošo situāciju

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), kura saskaņā ar Eiropas Centrālās bankas instrukciju noteikusi maksājumu ierobežojumus ABLV, uzsver, ka noteiktie maksājumu ierobežojumi nav sods, bet gan palīdzības roka bankai. Tā intervijā Latvijas Radio šorīt sacīja FKTK vadītājs Pēters Putniņš.

Viņš norādīja, ka maksājumu ierobežojumi ir oficiāls veids, kā uz laiku atbrīvot banku no pienākuma izmaksāt naudu, dodot laiku bankai akumulēt līdzekļus un pierādīt Eiropas Centrālai bankai bankas likviditātes rādītājus. Arī ECB ir norādījusi, ka šāds lēmums nepieciešams, lai dotu ABLV Bank, AS pietiekamu laiku pasākumu veikšanai, kas stabilizētu esošo situāciju.

Putniņš neprognozēja ierobežojumu termiņu, norādot, ka tas var būt arī ilgstošs. “Turpināsim veikt nepieciešamās uzraudzības darbības sadarbībā ar ECB un informēsim par notikumu attīstību,” sacīja Putniņš.

Savukārt komentējot korupcijas skandālā iesaistītā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu, Putniņš neatbildēja, vai Rimšēviča lietā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir iztaujājis arī komisijas darbiniekus.

Tāpat viņš izvairījās atbildēt, vai viņam kā banku uzraugam ir skaidrs, ar kuru banku saistīta šī izmeklēšana.

Kā zināms, Finanšu un kapitāla tirgus komisija nedēļas sākumā ārkārtas padomes sēdē pieņēma lēmumu ABLV Bank, AS uz laiku noteikt maksājumu ierobežojumus, liedzot veikt debeta operācijas klientu kontos jebkurā valūtā.

Bankai jānodrošina, ka tiek pārtraukta klientu maksājumu rīkojumu ievadīšana Bankas sistēmā, kā arī Banka neizpilda klientu debeta operācijas.

Foto: F64