autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Cherry Media kļūst par lielāko e-komercijas uzņēmumu Baltijā

2012. gada pirmajā pusē kolektīvās iepirkšanās gigants «Cherry Media», kurā ietilpst arī vadošie Latvijas kolektīvās iepirkšanās portāli «CityLife.lv» un «Cherry.lv», dubultojis savu apgrozījumu, līdz ar to «Cherry Media» kļūst par lielāko e-komercijas uzņēmumu visā Baltijā, informē uzņēmumā.

«Cherry Media» grupa sastāv no vadošajiem kolektīvās iepirkšanās portāliem visās trīs Baltijas valstīs – grupā ietilpst «CityLife.lv» un «Cherry.lv» Latvijā, «Beta.lt» un «Grupinis.lt» Lietuvā, kā arī «Cherry.ee» Igaunijā. Šī gada pirmajos sešos mēnešos grupa palielinājusi apgrozījumu no 5,85 milijoniem eiro pagājušā gada pirmajos sešos mēnešos uz 12,48 milijoniem eiro šī gada pirmajā pusē.

«Mēs paredzam, ka 2012.gada kopējais apgrozījums būs 26 – 29 miljonu eiro robežās,» min «Cherry Media» grupas vadītājs Aldas Kirvaitis, norādot: «Balstoties uz pieejamajiem datiem, uzskatām, ka esam kļuvuši par lielāko patērētāju e-komercijas uzņēmumu Baltijā.»

«Ņemot vērā to, ka «Cherry Media» grupa nupat nosvinēja tikai savu otro dzimšanas dienu, mēs esam ļoti lepni par saviem sasniegumiem – tikai 24 mēnešu laikā no neliela uzņēmuma esam izauguši par e-komercijas gigantu, kurš nodarbina vairāk nekā 120 darbiniekus, sadarbojas ar vairāk nekā 4000 uzņēmumiem un apkalpo simtiem tūkstošus cilvēku visās trīs Baltijas valstīs,» sacījis Kirvaitis.

Kopš gada sākuma kolektīvās iepirkšanās portālu apmeklētāji iegādājušies gandrīz 1,2 miljonus kuponu «Cherry Media» grupas portālos Baltijā. Šī gada otrajā ceturksnī «Cherry Media» grupa sasniedza rekordu – tika pārdoti kuponi produktiem un pakalpojumiem 6,7 milijonu eiro vērtībā; tas ir par 17% vairāk nekā pirmajā ceturksnī.

Baltijas kolektīvās iepirkšanās tirgū 2012. gada pirmajā pusē «Cherry Media» saglabāja līdera pozīciju – maijā grupa ieņēma 60% tirgus daļu Lietuvā, 58% – Latvijā un 59% – Igaunijā.

Uzņēmums informē, ka, lai tiktu līdz straujajam pārdošana apjomu pieaugumam portālos, «Cherry Media» palielina savu IT attīstības komandu un veic nozīmīgas investīcijas IT sistēmas uzlabošanai. Tāpat grupa atvērusi četrus jaunus produktu izņemšanas punktus Rīgā, Viļņā un Tallinā, kā arī – ieviesusi sistēmu produktu piegādēm uz mājām.

«Līdz augusta beigām mēs plānojam pabeigt savas IT infrastruktūras konsolidāciju, kuras rezultātā visu trīs valstu portāli atradīsies uz vienotas platformas,» atzīmēja Kirvaitis, uzsverot: «Tas ļaus ātrāk ieviest dažādus portālu uzlabojumus un jauninājumus visā reģionā.»

Pēc industrijas līderu – «CityLife.lv» un «Cherry.lv» – apvienošanās šī gada pirmajā ceturksnī, portāli kopā ieviesuši vairākus jauninājumus kolektīvās iepirkšanās industrijā. Maijā tika atvērts pirmais preču izņemšanas punkts i/c «Olimpia» 2.stāvā. Aizvadītajā nedēļa tika izziņota arī «Mans Rimi» kartes īpašnieku lojalitātes programma – «Mans Rimi» kartes īpašnieki, iepērkoties portālos, piecus procentus no katra pirkuma summas saņem atpkaļ kā «Mans Rimi» naudu jebkuram pirkumam «Rimi» veikalos visā Latvijā.

Tuvākajā nākotnē «CityLife.lv» un «Cherry.lv» plāno pārsteigt savus apmeklētājus ar vairākiem citiem industrijas jauninājumiem, sola uzņēmumā.

Jūlijā par vienu no «Cherry Media» akcionāriem kļuva «Aladja Media Management», Igaunijas uzņēmums, kas nodarbojas ar investīcijām mediju, IT un finanšu kompānijās visā pasaulē.

To vada Džordžs Šabads (Georg Shabad), kurš zināms kā viens no BNS un «Delfi» dibinātājiem 1990.gados. «Ņemot vērā, ka «Cherry Media» ir absolūts tirgus līderis Baltijā – gan reģionā kopumā, gan katrā no valstīm atsevišķi, uzskatu, ka grupas daļu iegāde ir veiksmīga investīcija. Kompānija ir ar pozitīvu naudas plūsmu un pelnoša – tas ir liels retums kolektīvās iepirkšanās tirgū,» minēja Šabads.

“«Cherry Media» ir ļoti spēcīga vadības komanda un sadarbības līgums ar «Slevomat» grupu, kas piešķir tai spēcīgu pozīciju arī plašākā Centrāleiropas kontekstā. Tik daudz priekšrocību ir reta parādība interneta biznesa vidē. Tas man sniedz pārliecību par šo investīciju,» teicis Šabads.

Pievienot komentāru