autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Augusts apdrošināšanā iezīmējas ar auto un īpašumu apzagšanas gadījumu skaita pieaugumu

Līdz ar rudens iestāšanos gada tumšākais laiks ietekmē arī apdrošinātājus, palielinoties zādzību skaitam klientu īpašumos un automašīnās. Jau šī gada augustā Latvijā lielākā apdrošinātāja BALTA (RSA Grupa) atlīdzību datos novērojams automašīnu un īpašumu apzagšanu gadījumu skaita pieaugums. Tāpat augustā KASKO atlīdzībās BALTA izmaksājusi par 22% vairāk nekā pērnā gada augustā.

Auto apdrošināšana
Šī gada augustā, salīdzinot ar jūliju, par vienu procentpunktu pieaudzis transportlīdzekļu apzagšanas gadījumu skaits. 80% no šiem gadījumiem transportlīdzekļiem ticis nozagts viens vai abi atpakaļskata spoguļi. Spoguļu zādzību skaits augustā ir zemāks, nekā tas bija 2010. un 2011.gada sākumā. Salīdzinot kopējās KASKO pieteikumu atlīdzību izmaksas šogad un pērnā gada augustā, tās ir pieaugušas par 22% un sasniegušas vairāk nekā 461 800 latu.
Atpakaļskata spoguļu zādzības sagādā autovadītājiem daudz neērtību, turklāt rada arī salīdzinoši lielas atlīdzību izmaksas. Jaunākā izlaiduma „BMW” vai „Lexus” markas automašīnām atpakaļskata spoguļi maksā teju 900 latus. Garnadži ir iekārojuši arī auto stūres, priekšējos buferus un salona paklājiņus.

BALTA jaunākie dati norāda, ka augustā pieaudzis biežums KASKO atlīdzību pieteikumos, tādējādi liecinot arī par satiksmes intensitātes atjaunošanos. „Augšupejošas tendences, salīdzinot ar citiem šā gada mēnešiem, vērojamas sadursmēs ar citiem transportlīdzekļiem un bojājumos, ko radījusi uzbraukšana dažādiem priekšmetiem. Šī tendence ir vēstnesis, kas liecina par ekonomikas atveseļošanos arī ikdienā – iedzīvotāji biežāk pārvietojas ar savu personīgo transportu un arī diemžēl biežāk cieš negadījumos,” skaidro BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana
Augustā pieaudzis sadzīves negadījumu skaits, taču, salīdzinot ar citiem vasaras mēnešiem, samazinājies sporta un darba traumu skaits, kā arī vardarbības rezultātā gūtās traumas. Sadzīves negadījumos BALTA klienti guvuši gan lielākas, gan mazākas traumas. 22% gadījumu konstatēti kāju un pēdas kaulu lūzumi, kā arī mežģījumi. Vidējā izmaksātā atlīdzība par šādām traumām bijusi 170 latu. 20% no augustā pieteiktajām nelaimes gadījumu atlīdzībām ir dažādas brūces, kam vidējā apdrošināšanas atlīdzība ir 30 latu. 15% nelaimes gadījumu gūti dažādi roku kaulu un pirkstu lūzumi vai mežģījumi.

Īpašumu apdrošināšana
Līdzīgi kā KASKO apdrošināšanā arī īpašuma atlīdzībās, salīdzinot ar citiem vasaras mēnešiem, pieaudzis pieteikto īpašuma apzagšanas atlīdzību skaits. Zādzību rezultātā nodarītais vidējais zaudējums arī ir lielāks nekā citus mēnešus – no vidēji 400 latus lieliem zaudējumiem par apzagtu dzīvokli, māju vai komerctelpām līdz pat 1224 latus vērtiem zaudējumiem.

„Zagļu rokraksts nav mainījies, joprojām tie īpašumos iekļūst caur logiem, uzlaužot durvis vai atslēgas. Jāatzīst, ka zādzības lielākoties notiek, saimniekiem esot prombūtnē. Taču ir fiksēti gadījumi, kad īpašums apzagts, saimniekiem esot mājās. Acīmredzot augusts kā lietains un atpūtai pie dabas ne visai aicinošs mēnesis ir liedzis mūsu klientiem pavadīt laiku ārpus mājas. Tāpēc augustā gan pēc to biežuma, gan vidējās atlīdzības apmēra ir krities šķidruma noplūdes dēļ izraisīto atlīdzības pieteikumu skaits,” norāda BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Ceļojumu apdrošināšana
BALTA jaunākie dati liecina, ka jau otro mēnesi akūto saslimšanu biežums ceļojumu laikā ir vidējā līmenī, veidojot 36% no visiem ceļojumu pieteikumiem, ko saņem BALTA. Valstis, no kurām visbiežāk tiek saņemti atlīdzības pieteikumi augustā, ir Bulgārija, Polija, Grieķija un Turcija. Eksotiskākā valsts, no kuras saņemts atlīdzību pieteikums augustā, ir Kambodža, kad ceļotājam gadījās nedienas ar bagāžu.
„Augustā notikušais ceļu satiksmes negadījums Polijā, kurā smagi cieta ģimene no Latvijas un bija spiesta pārtraukt savu ceļojumu, norāda, ka ir būtiski ceļojuma laikā apdrošināties. Tas ir īpaši svarīgi, ja ceļo uz tā saucamajām tranzīta valstīm, kur ir intensīva satiksme un lielāka iespēja piedzīvot negadījumu,” uzsver Ingus Savickis.

Pievienot komentāru