- Nozare.info - http://www.nozare.info -

ASV senators aicina piemērot stingrākas sankcijas Krievijai

ASV republikāņu senators Džons Makeins aicināja piemērot stingrākas sankcijas Krievijai. “Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nekad neizdosies sakaut Ukrainas tautu un atņemt tai neatkarību un brīvību,” uzsvēra Maikens.

ASV senatoru delegācija, kuras sastāvā bez republikāņa Makeina, ir arī republikānis Lindsijs Greiems un demokrāte Eimija Klobušara, vizītēs Baltijas valstīs, Ukrainā un Gruzijā apliecināja šīm valstīm, ka ASV tās atbalstīs, neskatoties uz jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa pausto atbalstu Putinam un izteiktajām šaubām par NATO.

Viesojoties Latvijā Maikens uzsvēra, ka Amerikas Savienotās Valstis turpinās nodrošināt jūtamu militāru klātbūtni Baltijas aizsardzībai, turpinot ASV karavīru rotāciju un finansiālu atbalstu. Tika uzsvērts, ka ASV Kongresā ir stingrs atbalsts sadarbībai ar Latviju, Lietuvu un Igauniju.

Šādu pašu apliecinājumu viņš pauda arī Gruzijai un Ukrainai, solot, ka Amerika turpinās kopīgu cīņu, lai uzvarētu. Maikens uzsvēra, ka Putinam neizdosies sakaut Ukrainas tautu un atņemt tai neatkarību un brīvību.

Maikens uzskata, ka Savienotās Valstis varētu uzlabot savas attiecības ar Maskavu, tikai ieņemot stingrāku nostāju pret Putinu.

“Es uzskatu, ka mums jāturpina uzlabot attiecības un jāsaprot, ka Vladimirs Putins, ja vien mēs neiestāsimies pret viņu, turpinās savu agresiju, un mums jāiestājas pret Vladimiru Putinu,” žurnālistiem Gruzijas galvaspilsētā paziņoja Makeins.

Foto:gageskidmore/https://www.flickr.com/photos/gageskidmore/ [1]/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ [2]