- Nozare.info - http://www.nozare.info -

ASV atriebjas Sīrijai par ķīmisko ieroču uzbrukumu civiliedzīvotājiem

Naktī uz piektdienu, 7.aprīli, ASV īstenojušas militāru triecienu pa Sīrijas autoritārā prezidenta Bašara al Asada armijas pozīcijām. Šairatas lidlauka virzienā no kuģiem palaistas 59 “Tomahawk” spārnotās raķetes. Tas ir pirmais ASV uzbrukums kopš Sīrijas kara sākuma.

Kā vēsta ASV amatpersonas, uzbrukums ir atriebība par šonedēļ Sīrijā notikušo ķīmisko ieroču uzbrukumu civiliedzīvotājiem. Raķetes tika mērķētas uz aviobāzes lidmašīnām un skrejceļiem.

Saskaņā ar izlūkošanas informāciju, no Šairatas lidlauka izlidoja Sīrijas armijas lidmašīnas, kas īstenoja ķīmisko uzbrukumu nemiernieku pozīcijām Idlibas provincē. Tāpat tiek norādīts, ka Asada režīms izmantojis nervu gāzi, kas līdzīga zarīnam.

Komentējot uzbrukumu, ASV prezidents Donalds Tramps pavēstīja, ka nav šaubas par aizliegto ķīmisko ieroču izmatošanu Sīrijā, un raķešu trieciens īstenots valsts nacionālās drošības interesēs. Viņš aicināja izbeigt slaktiņu un asinsizliešanu Sīrijā.

Tas bija pirmais tiešais ASV uzbrukums Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdībai, ASV bruņotajiem spēkiem izpildot prezidenta Donalda Trampa nozīmīgāko militāro pavēli kopš viņa inaugurācijas.

Foto: Video ekrānšāviņš