autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

AS “Laima”, AS “Staburadze” un vēl 24 Latvijas uzņēmumi ir tiesvedības procesa situācijas ķīlnieki

sokolade1

Šodien, 10. jūlijā, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmums saglabāt prasības nodrošinājumu – uzņēmumu kontu apķīlāšanu prasībā pret nacionāla mēroga Latvijas uzņēmumiem AS “Laima” un AS “Staburadze”, kā arī vēl 24 citiem Latvijas uzņēmumiem, faktiski nostāda šos uzņēmumus par situācijas ķīlniekiem.

26 Latvijas uzņēmumiem līdz šim nav bijušas un nav nekādas saimnieciskas vai citādas attiecības ar ārzonā reģistrēto kompāniju “Menard Port LLC”, pēc kuras prasības tiesa ir uzlikusi arestu 26 Latvijas uzņēmumu banku kontiem. Turklāt lielākajai daļai atbildētāju nav bijušas nekādas attiecības arī ar SIA ”NP Business Centre”, kuras labā prasība tika celta. SIA “NP Foods” tiesas lēmumu par prasības nodrošinājuma saglabāšanu vērtē kā nepamatotu. Uzņēmums tiesas lēmumu pārsūdzēs.

SIA “NP Foods” grupas uzņēmumu valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis: “Uzskatu, ka tiesas lēmums ir nepamatots un netaisnīgs. Mēs to noteikti pārsūdzēsim un turpināsim cīnīties. Nav pieļaujama teju pusotra gadsimta senu uzņēmumu kā “Laima” un “Staburadze” mērķtiecīga un ļaunprātīga iznīcināšana, pamatojoties uz melos balstītu prasību. AS “Laima” un AS “Staburadze”, kā arī vēl 24 uzņēmumiem nav nekādu tiešu attiecību ar pašu prasītāju. Šiem uzņēmumiem nav nekādu savstarpēju darījumu ar uzņēmumu, kurš ir cēlis prasību. Mēs aicinām tiesu publiski skaidrot savu lēmuma par to, kāpēc ir saglabāts uzņēmumu kontu apķīlājums, apmierinot ārzonā reģistrētas kompānijas prasību.”

R.Gulbis uzsver, ka: “Jau pati iespēja, ka uz tik acīmredzami absurdas prasības pamata Latvijā var tikt panākta kontu apķīlāšana, atbaidīs jebkuru nopietnu investoru. Vēl nesaprotamāki ir civilprocesa noteikumi, kas vispār neparedz lēmumu par prasības nodrošināšanu pārsūdzības iespēju. Mēs noteikti vērsīsimies pie likumdevējiem ar prasību steidzīgi grozīt šīs normas!”

Šāda tiesas lēmuma rezultātā Latvijā un citur pasaulē iecienītos uzņēmumos AS “Laima”, AS “Staburadze”, kā arī vēl 24 citos Latvijas uzņēmumos ir apgrūtināta naudas plūsma un to saimnieciskā darbība. Neskatoties uz nepamatotu un netaisnīgu tiesas lēmumu rezultātā radušos situāciju, SIA “NP Foods” pārtikas ražošanas uzņēmumi ir raduši operatīvus risinājumus, lai nodrošinātu pilnīgu ikdienas darbu ražotnēs un sadarbību ar biznesa partneriem, kā arī nodrošinātu savu saistību izpildi pret darbiniekiem un valsti.

R.Gulbis skaidro, ka: “Šis ir nacionāla mēroga jautājums. Atbildīgajām valsts, valdības un tiesu varas amatpersonām ir jāpievērš pastiprināta uzmanība notiekošajam- aktīvi jārīkojas, lai novērstu atsevišķu personu mēģinājumus nelabvēlīgi ietekmēt Latvijas ekonomikai būtisku uzņēmumu pastāvēšanu. Vēršanās pret nacionāla mēroga uzņēmumiem ir uzskatāma par vēršanās pret Latvijas valsts un sabiedrības interesēm, jo t tas apdraud normālu uzņēmumu darbu, darba vietas, kā arī valsts budžeta ieņēmumus. Kurš būs atbildīgs par uzņēmumiem radītājiem zaudējumiem, kas radušies šīs apsurdās situācijas rezultātā? Kurš tos atlīdzinās, ja vēlāk tiesa atzīs šo prasību par nepamatotu? ”

Uzbrukumā, kas vērsts pret Latvijas vadošajiem saldumu ražotājiem AS “Laima”, AS “Staburadze” un citiem SIA “NP Foods” grupas pārtikas uzņēmumiem, kā arī citiem Latvijas uzņēmumiem, ir skaidri redzamas reiderisma pazīmes, kas izpaužas centienos paralizēt uzņēmumu darbību ar iespējamu mērķi tos pārņemt.
To mēģina realizēt jau iepriekš tā sauktā reiderisma uzbrukumos aizdomās turamais advokāts Mārcis Miķelsons. Tādējādi mērķtiecīgi tiek grauta Latvijā visiem labi pazīstamo uzņēmumu AS “Laima”, AS “Staburadze” un citu SIA “NP Foods” grupas uzņēmumu reputācija, un būtiski mazināta šo uzņēmumu konkurētspēja iekšējā un ārējos tirgos.

Pēc SIA “NP Foods” iesnieguma šā gada 2. jūlijā Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde ir sākusi kriminālprocesu krāpšanos. Kriminālprocess uzsākts, balstoties uz SIA “NP Foods” iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt zvērinātā advokāta Mārča Miķelsona un citu ar viņu saistīto personu vēršanos pret 26 Latvijas uzņēmumiem, par mēģinājumu prettiesiskā kārtā iegūt svešu mantu, savā darbībā izmantojot metodes, kurās ir saskatāmas reiderisma pazīmes. Šis ir jau otrais kriminālprocess, kurā iesaistīts advokāts M. Miķelsons.

Tādi SIA “NP Foods” grupas uzņēmumi, kā AS “Laima” un AS “Staburadze” ir valstiski nozīmīgas vērtības; tie ir ne tikai ekonomiski nozīmīgi uzņēmumi — vieni no lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem, bet arī ārvalstīs godāti zīmoli, kas nes Latvijas vārdu pasaulē.

Saldumu ražotājs AS “Laima” daudzus gadus pēc kārtas ir to uzņēmumu vidū, kuri saņem godalgas par vislabāko reputāciju mūsu valstī. SIA “NP Foods” un ar to saistītie uzņēmumi Latvijas valsts budžetā pēdējo desmit gadu laikā ir samaksājuši nodokļos vairāk nekā 100 miljonus eiro. Latvijā saražoto produkciju uzņēmums šobrīd eksportē uz 27 pasaules valstīm; produkti nes Latvijas vārdu pasaulē un ir saņēmuši daudzas augstākās godalgas starptautiskajās izstādēs.

Pievienot komentāru