autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

8 TV tehnoloģijas, kas būs aktuālas arī pēc vairākiem gadiem

3D tehnoloģijas beigas televizoros un izliekto ekrānu cīņa par eksistenci liek nedaudz savādāk paskatīties uz mūsdienu televizoriem. Tie ir pārbāzti ar tehnoloģijām, bet vai tās visas ir praktiskas un nepieciešamas? Kuras no tehnoloģijām vēl joprojām redzēsim pēc pāris gadiem, par kurām vēl runāsim, kad citas jau būs aizmirstas? Mēģināsim izveidot stabilāko TV tehnoloģiju sarakstu.

4K izšķirtspēja

Pēc pāris gadiem, visticamāk, visi televizori būs ar 4K izšķirtspēju un neviens vairs neatcerēsies tādas lietas kā HD vai FullHD. UltraHD būs galvenais vārds, kas raksturos šo tehnoloģiju. Salikt vēl vairāk iegaismojošos punktiņus tagadējā ekrānā ir iespējams, jo ir ražotāji, kas eksperimentē jau ar 8K izšķirtspēju, tikai jautājums, vai tas ir vajadzīgs. Cilvēka acs vienkārši var neizjust atšķirību, tāpēc 4K izšķirtspējai vajadzētu vēl diezgan ilgi turēties tehnoloģiju starpā.

Saturs pēc pasūtījuma

Šogad kompānija „Netflix“ ir paredzējusi 6 miljardus dolāru sava satura izstrādei. Tās sīvākā konkurente „Amazon“ arī plāno piešķirt ap 6 miljardiem dolāru savu seriālu un TV programmu izstrādei. Pasaulē pagaidām neviens nevar līdzināties ESPN kompānijai, kas vēl pagājušogad šim mērķim atvēlēja 7,3 miljardus dolāru. NBC kompānija arī neplāno “tupēt uz naudas”, bet labāk to tērēt jaunām filmām un seriāliem.

Tas viss liecina tikai par vienu – televīzijai kvalitatīvu saturu radīs pašas raidorganizācijas. Pie tam, „Netflix“ nav ne kabeļtelevīzija vai digitālā televīzija kā „Hulu“, „Amazon“ vai „Viaplay“ un „Telia“, kas darbojas Lietuvā. Tie ir satura pēc pasūtījuma translētāji. Televizoros ir „Smart TV“ vide, kurā var palaist noteiktas programmas un caur tām skatīties saturu. Tieši minētās kompānijas ir vienas no galvenajām šāda satura nodrošinātājām, un jo tālāk, jo plašāku saturu tās nodrošinās.

Wi-Fi

Bezvadu interneta piekļuve televizoram ir tikpat nozīmīga kā arī planšetdatoram. Bez tā televizori kļūst par parastiem televizoriem ar antenām, kas rāda 10 kanālus. Wi-Fi visu maina – televizors pārvēršas par datoru ar lielu ekrānu, izklaides vietu visai ģimenei, fotoattēlu un video skatīšanās rīks viedtālruņiem un, protams, informācijas avots. Tieši bezvadu interneta piekļuve ir „vainīga“ pie tā, ka radās „Smart TV“, kas nevienu jau vairs nepārsteidz. Tā tas būs arī nākotnē.

HDMI kabelis un savienojumi

Agrāk televizorā ievietojām sarkanu, dzeltenu un baltu kontaktdakšiņu, lai varētu pievienot videokasešu atskaņotāju, spēļu datoru vai citu iekārtu. Tagad viss ir darāms caur HDMI savienojumu. Turklāt, tiek ražoti speciāli datori, kas atgādina HDMI kontaktdakšiņas un ir paredzēti tieši televizoriem. Vienkārši ievietojiet tādu un jūsu dators darbojas. Protams, informāciju var pārsūtīt arī bez kabeļa, izmantojot bezvadu interneta piekļuvi, tomēr reizēm tā caurlaidspēja nav pietiekama. Īpaši, ja mājās tiek darbinātas arī citas iekārtas, kas negausīgi aprij plūsmu… HDMI savienojums būs tā tehnoloģija, caur kuru arī turpmāk pieslēgsim visas citas ierīces televizoram.

Televizori rāda, izmantojot trīs galvenās tehnoloģijas – LCD, LED un Plazma. Visefektīvākā ir LED tehnoloģija, it īpaši jaunākā tās versija– OLED (Organic Light Emitting Diods). Šī tehnoloģija nodrošina ļoti spilgtu un skaidru attēlu gan lielos, gan mazos ekrānos, tādēļ ir uzskatāma par visperspektīvāko. Kvantu punktu tehnoloģija var nomainīt LCD, bet par tās veiksmīgumu vēl ir pāragri runāt…

HDR

Attiecībā uz ekrāna tipu nākotnē bieži runāsim arī par HDR (High Dynamic Range). Šī tehnoloģija palīdz izdalīt vairāk krāsu un attēlu padara ļoti tīru un spilgtu. Diemžēl, HDR darbojas tikai 4K izšķirtspējas televizoros. Tādējādi vecākajiem modeļiem nāksies pazust ātrāk, ja patērētājiem šī tehnoloģija būs ļoti nepieciešama. Runājam nākotnes formā, jo pašreiz nav pārāk daudz satura, kas atklātu šīs tehnoloģijas priekšrocības. Bet tas ir vien laika jautājums.

„Android TV“

Katram viedajam televizoram ir sava operētājsistēma, kurai dažādi satura izstrādātāji piemēro attiecīgas programmas. Jo vairāk ražotāju, jo vairāk slēgtu OS. Kādreiz līdzīgu ceļu gāja arī telefonu ražotāji, kas nepārtraukti piedalījās strīdos, kuru operētājsistēma ir labāka, drošāka, stabilāka. Televizoru ražotājiem arī vajadzētu izbeigt šīs diskusijas un tirgū vajadzētu palikt tikai dažām operētājsistēmām. Viena no tām neapšaubāmi būs „Android TV“. Jau tagad ir pazīstami ražotāji, kas izmanto tieši šo OS. Tā patīk patērētājiem – darbības princips līdzīgs kā telefonā – atsūtam programmu, instalējam, pieslēdzamies ar sava konta datiem un uz priekšu. Ir taču tik aizraujoši pa dienu spēlēt spēles telefonā, bet vakarā, atgriežoties mājās, turpināt 50-60 collu diagonāles ekrānā. Pēc dažiem gadiem šis process tiks uzskatīts kā pats par sevi saprotams, savukārt mūsu bērniem par neradīsies jautājumi attiecībā uz to, ka varētu būt arī citādāk…

Skaņas kolonna

Televizoriem ir paredzēta specifiska skaņas kolonna (soundbar), kas ir novietojama zem televizora. Nākotnē bez tās televizori var vispār vairs neizdot skaņas. Tā nav zinātniskā fantastika, jo jau tagad ir tikuši prezentēti pie sienas līmējamie televizori, kuri ir tikpat plāni kā kredītkarte. Visa skaņa nāk no zem ekrāna novietojamas kolonnas vai skaņas sistēmas. Tagadējos televizoros ir uzstādīti pietiekami labi skaļruņi, tomēr patērētājiem, kas ir pieraduši pie ļoti kvalitatīva attēla, vajadzēs arī kvalitatīvu skaņu. Skaņas kolonnas televizoriem nākotnē būs vēl viena tehnoloģiskā revolūcija. Televizoriem ir arī vēl citas tehnoloģijas, tomēr tās nav tik nozīmīgas.

Pievienot komentāru