autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

8 situācijas, kad izdevīgi KASKO piedāvājumi online patiešām atmaksājas

Tev ir auto un Tu to izmanto satiksmē? Tad pilnīgi noteikti zini, ka ir jāparūpējas ne vien par savu, bet arī par auto drošību. Viens no instrumentiem ir OCTA jeb obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, bet tā sedz salīdzinoši maz izdevumu riskus. Kā gūt papildu drošību? Vienkārši – izmantojot KASKO! Kas ir KASKO, kā noskaidrot šīs polises izmaksas un kādi izdevumi var rasties, ja Tavam auto nav KASKO, lasi raksta turpinājumā!

KASKO – dubultais drošības spilvens

Ja OCTA ir obligāta apdrošināšana visiem transportlīdzekļiem, tad KASKO ir brīvprātīga sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana, kas darbojas kā lielisks OCTA papildinājums, jo sedz dažādus citus riskus, kas var atgadīties ar ikvienu auto īpašnieku. KASKO cenas var būt atkarīgas no dažādiem faktoriem, piemēram, auto izlaiduma gada, jaunākā šofera vecuma un stāža, auto tirgus vērtības un citiem. Visvieglākais veids, kā noskaidrot savas KASKO izmaksas, ir KASKO kalkulators, kas atrodams labāko apdrošinātāju mājaslapās. Gadījumā, ja šaubies, vai Tev šī polise nepieciešama, iepazīsties ar 8 situācijām, kas var atgadīties katram šoferim, un kādas izmaksas tās var radīt, ja īpašnieks nav iegādājies KASKO polisi!

Situācija Nr.1 – burvīgie Latvijas ceļi

Šķiet, viena no lietām, ar ko Latvija izceļas uz Baltijas valstu un pat Eiropas fona, ir ceļu segums. Tautā ceļo dažādi joki par esošo situāciju:

● “vispirms Latvijā nokūst asfalts, pēc tam ledus”;
● “pirms ceļa nodokļa ieviešanas vajadzētu ieviest ceļus”;
● “jūti? Milzīgas gaisa bedres! Laikam lidojam virs Latvijas”;
● “labs asfalts uz ceļa nemētājas”;
● “tikai Latvijā ziemā ceļi ir gludāki nekā vasarā” un vēl daudzi citi.

Kādas “traumas” varētu gūt Tavs auto, braucot pa mūsu mīļās zemītes ceļiem? Piemēram, iebraucot kādā dziļā bedrē vai uzbraucot uz nelīdzenas akas, var nolauzt riteni. Šajā gadījumā rodas izmaksas par auto evakuāciju, remontu un tehnisko apkopi.

Situācija Nr.2 – skarbā Māte Daba

Lai arī pēdējās desmitgades laikā kārtīgas ziemas nav pieredzētas, nekas neliedz dabai izspēlēt aukstu joku un šoziem apbērt ar sniegu visu Latviju tā, ka maz neliekas. Var gadīties tā, ka Tavam kabrioletam nav ne cietā jumta, ne garāžas, tādēļ, atstājot to pa ziemu ārā, pēc milzīga sniegputeņa šis jumts ielūzt. Un var gadīties tā, ka, stāvot pie mājas, uz Tava auto uzkrīt sniega un ledus blāķis no ēkas jumta, salaužot Tavas mašīnas jumtu. Šādā gadījumā, ja Tev nav KASKO polises, pašam no sava maka nāksies maksāt par jumta un auto krāsojuma atjaunošanu.

Situācija Nr.3 – pagadījies ceļā dzīvniekiem

Ceļi, kas vijas cauri mežiem, ir diezgan riskanti dažādu iemeslu dēļ – vējainā laikā, izbraucot no meža joslas, Tevi var sagaidīt nepatīkams pārsteigums milzīga sānu vēja veidolā, bet jebkuros laika apstākļos ceļu šķērsot var gribēt kāds alnis, stirna vai mežacūku ģimene. Sadursme ar dzīvnieku galvenokārt ir lielu zaudējumu radītājs – ja saskrienies ar mežacūku vai, nedod Dievs, alni, sekas var būt skarbas. Pirmkārt, Tu vari gūt lielas traumas, otrkārt, auto var tikt pamatīgi apskādēts, radot tēriņus gan par apgaismojuma maiņu, gan vējstikla maiņu, gan virsbūves atjaunošanu, gaisa spilvenu atjaunošanu un vēl, un vēl.

Situācija Nr.4 – “akmentiņš lec!”

Šī situācija īpaši aktuāla kļūst siltajā gadalaikā un pēc ceļu greiderēšanas. Iedomājies situāciju – Tu brauc pa grants ceļu ar atļauto ātrumu, Tevi apdzen cita automašīna, un no nepiebrauktajām risēm gaisā uzrautais akmens ietriecas Tava auto vējstiklā. Reizēm paveicas un tas skaisti atlec, neradot nekādus bojājumus vai skrāpējumus, bet visbiežāk Tevi sagaida vējstikla maiņas izmaksas, jo akmens ir radījis lielu plaisu pāri visam “ekrānam”.

Situācija Nr.5 – emocijas sit augstu vilni

Lai kā negribētos, pasaule tomēr ir pilna nejauku cilvēku, un daļa no viņiem piekopj visai riebīgu izklaidi – citu automašīnu bojāšanu. Piemēram:

● saskrāpējot auto krāsojumu;
● sadurot riepas;
● izsitot lukturus u.c.

Taisnības labad jāteic, ka šādus brīnumus var sastrādāt ne tikai svešinieki, bet arī otra pusīte, kas smagi vīlusies Tevī, vai kāds kolēģis vai paziņa, kuram esi nejauši vai apzināti “uzkāpis uz varžacīm”. Tu noteikti esi redzējis dažādos dziesmu video, kuros meitene, vīlusies savā vīrietī, iet ārā, ietērpusies halātā, un sadauza mašīnu ar beisbola nūju vai nopūš to ar krāsas flakoniņiem, saskrāpē vai jebkā citādi apskādē auto virsbūvi. Tici vai nē, bet tā notiek arī realitātē. Kādas izmaksas Tevi sagaida šādā gadījumā? Viss, kas saistīts ar virsbūves atjaunošanu un citu bojājumu novēršanu (taisnošana, pulēšana, krāsošana, lakošana).

Situācija Nr.6 – kādam niezēja nagi

Vēl viena diemžēl salīdzinoši populāra situācija ir auto apzagšana. Ja kādreiz, deviņdesmitajos gados, populārs zādzības priekšmets bija auto magnetolas, tad mūsdienās zagļi nesmādē arī spoguļus, lukturus un dažādas citas ierīces, savukārt paši nekaunīgākie var atstāt mašīnu uz bluķīšiem, aiznesot visas četras auto riepas. Par šo zaudējumu apjomu pat iedomāties ir baisi – lai iegūtu kaut ko no auto salona, parasti izsit stiklus, kas nozīmē gan stiklošanas, gan salona sakopšanas, gan nozagtās iekārtas iegādes izmaksas, kas visas kopā liek nosirmot krietni ātrāk, nekā Tu biji plānojis.

Situācija Nr.7 – karsts un ugunīgs auto

Vēl salīdzinoši nesen huligāni no atkritumu konteineru dedzināšanas bija pievērsušies auto dedzināšanai. Jāteic, ka radušos zaudējumu izmaksas būs tieši atkarīgas no tā, cik ātri reaģēs glābēji un ugunsdzēsēji – ir gadījumi, kad auto pēc degšanas novēršanas vēl ir atjaunojams, bet visbiežāk tas nodeg līdz pat metāla korpusam, atstājot īpašnieku vien ar tehnisko pasi un atslēgu. Šajā gadījumā radušās izmaksas būs tieši tik lielas, cik auto tirgus vērtība pirms konkrētā notikuma. Tomēr jāteic, ka ne vienmēr auto ugunsnelaimes radīšanā roku pielicis kāds nelietis. Reizēm auto pats “izlemj” aizdegties, kad kādā no kontaktiem rodas īssavienojums. Tieši šādu situāciju dēļ katrā automašīnā OBLIGĀTI jābūt ugunsdzēšamajam aparātam.

Situācija Nr.8 – ceļu satiksmes negadījums (CSN)

Šeit, šķiet, lieki skaidrojumi nav nepieciešami. Kam negadās! Bet, ja gadās, tad izmaksas var variēt no nelielas summas par auto krāsojuma atjaunošanu līdz prātam neaptveramām izmaksām par visa auto atjaunošanu vai jauna auto iegādi. Turklāt pie CSN, ko sedz KASKO polise, pieskaitāma arī iebraukšana grāvī un uzbraukšana akai.

KASKO nav obligāta, bet ir vēlama

Šīs ir tikai dažas situācijas, kurās Tavs maks var ciest lielu triecienu, ja neesi iegādājies KASKO polisi. Interesē, kur atrodami izdevīgi KASKO piedāvājumi online, jo esi nolēmis par labu maksimālai drošībai? Ieskaties apdrošināšanas kompānijas IIZI mājaslapā – tur Tevi sagaida KASKO kalkulators un cita noderīga informācija par apdrošināšanu! Taču IIZI iesaka: izvēloties KASKO apdrošināšanu, nevajadzētu vadīties tikai pēc cenas. Variantu ir daudz un katram klientam svarīgi ir citi segumi, tāpēc pirms polises iegādes ir svarīgi ar speciālistu izrunāt par svarīgākajām apdrošināšanas detaļām, lai KASKO polise nebūtu ķeksīša pēc, bet gan tiešām pasargātu no nevajadzīgām raizēm.

Un atceries – esi prātīgs!

Pievienot komentāru