autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

4K izšķirtspējas mājas kinozāles sistēmas – vai ir vērts?

Ar jaunākajām tehnoloģijām ir viena liela bēda – tām ļoti ātri pazeminās cena. Tādēļ vienmēr rodas jautājums – vai atmaksājas iegādāties tagad vai tomēr pagaidīt un iegādāties par 50 proc. lētāk pēc dažiem mēnešiem. Ja to dažu mēnešu laikā tiks izlaists jauns modelis, iepriekšējam cena nokritīsies vēl vairāk… Tas attiecas uz mobilajiem telefoniem un citu elektroniku. Mājas kinozāles sistēmas nav izņēmums, jo tieši tagad šajā jomā sākas 4K revolūcija.

Mājas kinozāles sistēma sastāv no trīs galvenajiem elementiem: DVD atskaņotāja, televizora vai projektora un skaņas kolonnu sistēmas. Svarīgākais ir atskaņotājs, jo skaņas kolonnas ir iemontētas televizorā un ne vienmēr ir nepieciešamas, savukārt televizoru var aizvietot ar projektoru. Atskaņotāju aizstāt ar datoru pagaidām neizdosies. Kādēļ? Tādēļ, ka pagaidām 4K izšķirtspējas saturu atbalsta vien daži atskaņotāju modeļi. Tiesa, citi arī var rādīt 4K izšķirtspējā, tomēr visdrīzāk tas būs „izstiepts” FullHD attēls. „Izstiepšana“ prasa resursus, pie tam, kvalitāte piekāpjas faktiskajam 4K attēlam. Tie, kas iegādājas mājas kinozāles sistēmu, noteikti zina, ka viņiem nav vajadzīga „aiz matiem pievilkta” kvalitāte.

Ir vērts!

Ja vēlaties iegādāties 4K izšķirtspējas atskaņotāju, to ir vērts tagad darīt viena vienkārša iemesla dēļ – cena nav tik augsta kā attiecīgiem 4K televizoriem. Piemēram, „Samsung UBD-K8500“ maksā ap 235 eiro, bet „Sony UBP-X800“ – ap 280 eiro. Ir arī dārgāki, piemēram, „Panasonic DMP-UB900“ par 680 eiro vai „Oppo UDP-203“ par gandrīz 900 eiro. Vidējas cenas modelis – „Panasonic DMP-UB700“ maksā ap 480 eiro. Tie ir produkti, kas ir vērti, lai tajos investētu, un tie ir pieejami diezgan plašam pircēju lokam.

Ir vērts, ja esat spēlētājs!

„Geimeris“ – tas ir cilvēks, kas augstu vērtē kvalitāti un darbību. Runa nav par bērniem, bet gan par pieaugušajiem, kam datorspēles ir kļuvušas pat par tādu kā sporta veidu. Tieši šiem cilvēkiem ir vērts iegādāties vienu no divām jaunākajām spēļu konsolēm– „Xbox One S“ (ap 320 eiro) vai „Playstation 4 Pro“ (ap 500 eiro). Tās ir unikālas ar to, ka ir paredzētas ne tikai spēlēm ar 4K izšķirtspēju, bet arī HDR satura skatīšanai. Tātad, 4K Blue-Ray disku bez problēmām var skatīties arī no savas spēļu konsoles.

Ir vērts, jo „Netflix“ translē arī Lietuvā

Lietuvai paveicās, jo „Netflix“ serviss ir pieejams arī Lietuvā. „Netflix“ translē Ultra HD izšķirtspējā, tikai izvēloties „Premium“ plānu (12 eiro mēnesī). Citi plāni tādas kvalitātes attēlu netranslē, tāpēc 4K mājas kinozālei nav īsti vajadzīgi. „Amazon Prime“ arī ir Ultra HD filmu un programmu plāns „Prime Video“ par 10 eiro mēnesī. Tādējādi var skatīties pietiekami kvalitatīvu saturu. Tiesa, angļu valodā. Pie tam, nevajadzētu aizmirst, ka internetam ir jābūt pietiekami labam, jo HDR saturs ir diezgan „liels”.

Nav vērts!

Modeļu ir pārāk maz, lai būtu no kā izvēlēties. Labāk ir nogaidīt, līdz tie parādīsies vairāk. Tāds arguments varētu izskanēt no potenciālajiem pircējiem.
Cits iemesls – maz satura. Šobrīd var iegādāties pavisam nedaudz filmu. Tās ir pašas jaunākās, bet senāku kinofilmu ierakstus nāksies gaidīt, kamēr kinokompānijas sāks pārrakstīt vecākas filmas 4K izšķirtspējā. Tas ne vienmēr atmaksājas, tāpēc labu kino 4K izšķirtspējā neredzēsim vēl krietnu laiciņu. Tomēr saturs radīsies ar laiku, piemēram, dažu gadu laikā. Skaidrs, ka „Netflix“ un „Amazon“ darīs visu, lai to abonenti saņemtu jaunākos TV seriālus, bet ar pilnmetrāžas filmām būs sarežģītāk.

Cena – nav saistīta ar motivāciju iegādāties 4K izšķirtspējas mājas kinozāles sistēmu, jo ir arī lētāki modeļi, kas ir pietiekami komfortabli. To funkcijas ir līdzīgas, atšķiras tikai izmantoto tehnoloģiju klāsts. Iegādājoties 4K izšķirtspējas mājas kinozāles sistēmu, ir jāparūpējas ne vien par saturu un atskaņotāju, bet arī par kvalitatīvu skaņas sistēmu. Vairumā modeļu uzstādītas speciāli mājas kinozālei lietotās tehnoloģijas – „Dolby Atmos“, DTS:X. Tās ir audio sistēmas, ko izmanto profesionālos kinoteātros. Diemžēl, pagaidām ne visiem atskaņotājiem tās ir, tomēr nākotnē šo funkciju skaitam vajadzētu pieaugt. Daļai atskaņotāju var būt nepieciešami papildu pastiprinātāji, lai skaņa tiktu nodrošināta visaugstākajā kvalitātē. Kādās mājās skaņas kolonnām ir arī interjera detaļu funkcijas, tādēļ attiecībā uz tām ir nepieciešamas papildu investīcijas. JBL, „Bose“, „B&O“, „Pioneer“, „Yamaha“ – tie ir populārākie mājas kinozāļu audio sistēmu ražotāji. Šeit izvēles iespējas ir plašas, tādēļ nav nepieciešams steigties – var atrast modeļus par pieņemamu cenu.

Bet kā tad ar 4K televizoriem? Jaunums tas bija pagājušogad, šogad tie jau ir manāmi visos interneta veikalos. Lietuvā interneta veikalos var iegādāties 55 collu diagonāles HDR televizorus par 600–700 eiro. Izvēle pietiekami plaša, tāpēc saprotams, ka ir arī modeļi par gandrīz 2000 eiro (65 collu jaunākie „Samsung“, „Sony“ un LG televizori).

Visas mājas kinozāles sistēmas ierīkošana maksā, mazākais, 1000 eiro. Tuvākajos gados cenai vajadzētu kristies, tomēr nedaudz. Vismaz jau nu televizoru cenām nevajadzētu mainīties, jo pie apvāršņa jau ir jauna tehnoloģija – OLED, kura vismaz pagaidām ir salīdzinoši dārga.

Pievienot komentāru